Ereğli'deki sel felaketi kameralara işte böyle yansıdı

Ereğli'deki sel felaketi kameralara işte böyle yansıdı.16645
  • Giriş : 22.09.2007 / 17:39:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:06:36

Ereğli ilçesinde aralıklarla devam eden şiddetli yağış nedeniyle 4 katlı idare binası çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde gece başlayan ve aralıklarla devam eden şiddetli yağış nedeniyle Kandilli beldesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait 4 katlı idare binası çöktü. Binanın önceden boşaltılması can kaybını önledi.

TTK Armutçuk Müessesesine ait 4 katlı idare binasının altından geçen su kanallarının gece taşması nedeniyle zeminde yumuşama meydana geldi. Kurum yetkilileri, olası çökme tehlikesine karşı binayı boşalttı. Sabah saatlerinden itibaren de devam eden yağış nedeniyle bina çöktü.

EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Zonguldak'ta gece başlayan ve aralıklarla devam eden şiddetli yağış nedeniyle kent merkezi ve Ereğli ilçesinde bazı derelerin taşması sonucu, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

Şiddetli yağış nedeniyle Kozlu beldesi Ilıksu mevkisinden geçen Ilıksu Deresi'nin taşması sonucu bazı evlerin birinci katlarıyla iş yerlerine su girdi. Esnaf ve vatandaşlar, kova ve küreklerle su boşaltmaya çalıştı.

Evlerinde mahsur kalan bazı vatandaşlar, derenin döküldüğü sahile kadar taşması nedeniyle işlerine gidemediler. Bazıları ise yağmur suyuyla gelen odunları topladı.

Kent merkezinde de su kanallarının tıkanması sonucu bazı iş yerlerinin zemin katlarını su bastı. Esnaf, dükkanlarına dolan suyu kova ve küreklerle boşaltmaya çalışırken, belediye ekipleri de tıkanan su kanallarını açmak için çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious