Eren'in ardından Maçka'da operasyon!

Eren'in ardından Maçka'da operasyon!.22188
  • Giriş : 13.08.2017 / 16:11:00
  • Güncelleme : 13.08.2017 / 16:11:40

15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit edilmesinin ardından Maçka'da teröristlere yönelik büyük bir operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden teröristleri yakalamak için büyük bir operasyon başlatıldı. Operasyonlar bölgede hainlik yapan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanıyor.

Trabzon'un Maçka İlçesi Vazelon Manastırı Mevkii'ndeki bir evden erzak çalan PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül´ün şehit olduğu olay sonrası güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede başlatılan operasyonlarına devam ediliyor.

ARAZİ KARIŞ KARIŞ TARANIYOR

Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ve Jandarma Özel Harekat timleri, dağlık ve ormanlık alanda kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için sarp ve ormanlık alanda zor şartlarda araziyi karış karış tarıyor.

TAKVİYE EKİPLER SEVK EDİLDİ

Terörist grubun kaçma olasılığı üzerine Gümüşhane-Trabzon sınırında da çok sayıda jandarma ve Özel Harekat polisi konuşlandırıldı. Zırhlı araçların da desteğiyle sürdürülen arama-tarama çalışmalarına Giresun ve Gümüşhane'den takviye ekipler de eşlik etti. Silahlı saldırı ardından kaçan, sayıları 3 olduğu değerlendirilen teröristleri yakalamak için başlatılan geniş çaplı operasyonlar, ormanlık ve sarp arazide yoğun sise karşın gece boyu da sürdürüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı mevkiindeki tek katlı bir evdeki erzak hırsızlığının ardından meydana gelen terör saldırısına ilişkin de Trabzon Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Soruşturmada söz konusu ev ve çevresinde oturanların da ifadesine başvuruldu.

Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*