Erenkara kardeşler zanlıları yakalandı

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Adana'nın Karataş ilçesi AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Erenkara (35) ile kardeşi Çınar Erenkara'nın (30) silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili aranan 3. zanlı Hasan K. yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Durumdan şüphelenen polis Hacı K.'yı takibe başladı. Hacı K., Gerger ilçesi Konacık köyünde bir eve gitti. Emniyet güçleri tarafından eve düzenlenen operasyonda, zanlılar arasında yer alan Hasan K., babası ile birlikte gözaltına alındı.

Adana'ya getirilerek sorgusu yapılan zanlı Hasan K., ve babası Hacı K., sağlık raporu için Adli Tıp Kurumu'na götürülürken, gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı.

Bu arada, Belediye Başkanı Yusuf Erenkara ve kardeşi Çınar Erenkara'nın öldürülmesiyle ilgili daha önce Ahmet K. ve Bülent B. yakalanarak tutuklanmıştı. Alınan bilgilere göre olayla ilgisi olduğundan şüphelenilen bir kişinin izinin sürülüyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ :

Karataş Belediye Başkanı Yusuf Erenkara ve kardeşi Çınar Erenkara, 22 Ekim 2006 günü gece yarısı evlerinin önünde, bilinmeyen bir nedenle tartıştıkları 2 kişi tarafından tabancayla öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious