Ergenekon 1 Numarası'nın tarifi

Ergenekon 1 Numarası'nın tarifi.10585
  • Giriş : 01.11.2008 / 23:17:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 23:49:50

Bir süredir, Ergenekon örgütünün bir numarasını bildiğini söyleyen ama açıklamayan Gazeteci Şamil Tayyar, Ses TV'deki Çıkış Yolu programında yeni ipuçları verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tayyar'ın iddiasına göre 1 numaranın ismi H, Ç, D veya Y harflerinden biriyle başlıyor.

Ses TV Haber Genel Yönetmeni Latif Şimşek'in sunduğu programa AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ile birlikte konuk olan Şamil Tayyar, Ergenekon'un bir numarasının kim olduğuna ilişkin izleyicilerden gelen dört tahminden birinin doğru olduğunu söyledi. Tayyar'ın talebi üzerine Ergenekon'un bir numarası olarak tahmin edilen isimler canlı yayında açıklanmadı.

Daha sonra Ses TV'nin internet sitesinde bir yazı kaleme alan Latif Şimşek, Tayyar'ın 'biri doğru' dediği dört tahmindeki isimlerin sadece baş harflerini sıraladı. Bu isimlerin H, Ç, D ve Y ile başladığı belirtildi.

Ayrıca programda bir ip ucu daha veren Şamil Tayyar, Ergenekon'un bir numarasının 1999-2008 yılları arasında aktif görevde olanlar arasında aranması gerektiğini öne sürdü. Tayyar, Ergenekon'un bir numarası olarak belirlediğini öne sürdüğü ismi Cumhuriyet Savcılığına da şifai olarak bildirdiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*