Ergenekon 20 Kasım'a kaldı

Ergenekon 20 Kasım'a kaldı.11908
  • Giriş : 18.11.2008 / 18:51:00

''Ergenekon'' davasına, 20 Kasım Perşembe günü devam edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ndeki duruşmada, talepler ile Cumhuriyet savcısının bu taleplere ilişkin görüşünün ardından verilen ara sonrası, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, mahkemece alınan kararları açıkladı.

Başkan Şengün, bu oturumda gerek sözlü, gerekse yazılı olarak bulunulan talepler konusunda önümüzdeki oturumda karar verilmesine hükmedildiğini belirterek, bir sonraki oturumda, iddianamedeki sıraya göre öncelikle tutuklu sanıkların sorgularının alınmasına, bunların tamamlanması sonrası da tutuksuz sanıkların yine iddianamedeki sıraya göre sorgu ve savunmalarının tespitinin yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

''Dosya kapsamı, delil durumu, sevk maddeleri, cezaevinde kaldığı süre ve savunmasının tespit edilmiş olması'' dikkate alınarak, tutuklu sanık Mahmut Öztürk'ün bihakkın tahliyesine ve başka suçtan hükümlü veya tutuklu değilse tahliyesi için yazı yazılmasına karar verildiğini belirten Başkan Şengün, diğer tutuklu sanıkların mevcut hallerinin sürdürülmesinin hükme bağlandığını kaydetti.

Cevapları gelmeyen yazıların yanıtlarının beklenmesini de kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı, 20 Kasım Perşembe günü saat 09.30'a erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*