Ergenekon çetesi duvara çıktı!

Ergenekon çetesi duvara çıktı!.10110
  • Giriş : 16.02.2008 / 17:27:00
  • Güncelleme : 16.02.2008 / 17:43:32

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün memleketi olan Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, cadde ve sokaklardaki duvarlar Küçük'ü öven yazılarla dolu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Polisi tarafından düzenlenen Ergenekon Operasyonunda gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine konan Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün memleketi olan Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde ilginç hava oluşturulmaya çalışılıyor.

İlçede kendi köyü olan Türkmen Köyü'ne de İngiliz bir firmayla ortaklaşa Çimento Fabrikası kuran Veli Küçük'ün cezaevine konması ilçede şaşkınlığa yol açtı.

Gölpazarı'nda kimin yazdığı belli olmayan ve Veli Küçük'e olan sevgi sözlerini ifade den yazı duvarlarda. İlçede bulunan kamu kurumlarının duvarlarında bile Veli Küçük'ü öven yazılar mevcut.

Ahşap bir evin duvarına yazılan ve Reis A. Rumuzunu taşıyan yazıda "Paşam içerde, hainler Meclis'te" yazarken, bir İlköğretim Okulu'nun ek binasında ise "Vatansever paşam, sen yaşa, Veli Küçük" yazısı yeralıyor. Gölpazarı'ndaki cadde ve sokaklarla, "Paşamızı bırak, devlete kurşun sıkana bak ", "Paşamızı bırakın", "Yaşasın Paşamız, Ergenekon", "Veli Küçük seni çok seviyoruz" yazılarla dolu. Günlerdir yazılar duvarlarda dururken, bu yazıları kim veya kimlerin yazdığı ise bilinmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious