Ergenekon davası Alman basınında

Ergenekon davası Alman basınında.21404
  • Giriş : 21.10.2008 / 12:57:00

Yer yetersizliği nedeniyle ertelenen ''Ergenekon'' davasının başlaması Alman basınında "davaya kargaşalı başlangıç" şeklinde değerlendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Frankfurter Rundschau" gazetesi, "Büyük komplo mahkeme huzurunda" başlığıyla verdiği haberde, mahkeme binası önünde toplanan göstericilerin davayı "siyasi" gördükleri için protesto ettiklerini, öte yandan aralarında emekli subayların da bulunduğu 86 sanığın Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'u bile öldürmeyi planlamakla suçlandıkları hatırlatıldı.

"Berliner Morgenpost" gazetesi ise "Türkiye'de davaya kargaşalı başlangıç" başlığıyla verdiği haberde, mahkeme salonunun bu büyük dava için yetersiz kaldığına, dava başlangıcında büyük bir kargaşa yaşandığına, yeni bir duruşma salonu bulunması için davanın ertelendiğine işaret etti.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" gazetesi de dava sırasında da yaşanan karmaşa nedeniyle yargıçların zaman zaman salonu boşalttırdıklarını belirterek, toplam 86 sanıktan 46'sının tutuklu bulunduğunu, bazı tanıkların isimlerinin de gizli tutulacağını yazdı.

Alman televizyonları da haber bültenlerinde davanın başladığını duyurdular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*