Ergenekon davasına dev duruşma salonu aranıyor

Ergenekon davasına dev duruşma salonu aranıyor.9759
  • Giriş : 17.05.2008 / 15:40:00

Duruşma için yargı çevreleri Avrupa’nın en büyük cezaevi olan Silivri Cezaevi üzerinde duruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TERÖR örgütü Ergenekon Soruşturması tamamlanma aşamasına gelirken, açılacak davanın hangi mahkeme salonunda görüleceği tartışılıyor. Bugüne kadar 47 kişinin tutuklandığı soruşturmanın tamamlandığında sanık sayısının yaklaşık 100 kişi olması bekleniyor. Yargı çevrelerinde duruşmanın Silivri Cezaevi Yerleşkesi içerisindeki yüksek güvenlikli duruşma salonunda yapılmasının düşünüldüğü belirtiliyor. Yetkililerin salonun bu gibi bir duruşmaya uygun olup olmadığını önümüzdeki günlerde inceleyecekleri öğrenildi.

Yerleşke içinde bulunan 9 cezaevinin her biri 323 güvenlik kamerası ile 24 saat gözleniyor.

RETİNALI GÜVENLİK

10 bin 904 kişi kapasiteli yerleşkeyne girişler ise göz biyometrisi taraması ile gerçekleştiriliyor. Yerleşkede bulunan adliye binasında son teknolojinin kullanıldığı geniş ve tam güvenlikli iki duruşma salonu bulunuyor. Salonlar çok sanıklı ve güvenlik riski yüksek davaların görülmesi için tasarlanmış.
Vatanseverler Özel Ağır Ceza’da

VATANDAŞLARI ‘arkamızda asker var’ diyerek dolandırdıkları iddia edilen Vetensever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği (VKGB) üyesi 20 sanığın yargılanmasına Diyarbakır Ağır Ceza’da devam edildi. Mahkeme dosyayı çete suçlarına bakan Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. VGKB Genel Başkanı Taner Ünal’ın da aralarında olduğu 3 kişi hakkında da yakalama emri çıkarıldı.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious