Ergenekon davasında 38. duruşma

Ergenekon davasında 38. duruşma.17795
  • Giriş : 08.01.2009 / 11:41:00

''Ergenekon'' davasının 38. duruşması başladı. Davanın bugünkü duruşmasına, aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de bulunduğu 40 tutuklu sanık katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın bugünkü duruşmasına, aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de bulunduğu 40 tutuklu sanık katıldı. Diğer tutuklu sanıklar Hüseyin Görüm, Vatan Bölükbaşoğlu, Erkut Ersoy ve Mete Yalazangil ile başka suçtan hükümlü Sedat Peker'in gelmediği duruşmada, tutuksuz yargılanan Güler Kömürcü Öztürk, Emin Caner Yiğit, İbrahim Benli, Rafet Aslan ve Murat Özkan hazır bulundu.

Bir önceki celse başladığı savunmasına devam etmek için söz alan tutuklu sanıklardan Doç. Dr. Emin Gürses'in avukatı Mehmet Taşdelen, davada Sevgi Erenerol ile Doğu Perinçek'in avukatlığını yapan İzmir Baro Başkanı Nevzat Erdemir'in beyin kanaması geçirdiğini anımsattı.

Erdemir'in beyin ölümünün gerçekleştiğini ve ölümünün muhtemelen bugün açıklanacağını ifade eden Taşdelen, kendisine Allah'tan rahmet diledi. Taşdelen, ''Ayrıca yeni gözaltılarla işimiz uzadı gibi görünüyor. Burada avukat arkadaşlara da Allah kolaylık versin'' dedi.

Duruşma, Taşdelen'in savunmasıyla devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*