Ergenekon davasında cinsel soru

Ergenekon davasında cinsel soru.11908
  • Giriş : 21.11.2008 / 08:56:00

Ergenekon duruşmasında çapraz sorguya alınan sanık Gazi Güder’e savcı ‘Türkan Saylan’ın cinsel hayatına ilişkin bir maili neden gönderdiğini sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon davasının 16. duruşmasına Prof. Dr. Türkan Saylan ile ilgili yazılan bir mail damgasını vurdu.

Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ndeki duruşmada dün emekli Yüzbaşı Gazi Güder savunmasını tamamladı. Ardından Güder'in çapraz sorgusuna başlandı. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel Güder'e “Türkan Saylan' ın cinsel hayatı ile ilgili fişleme var. Kuddusi Okkır'a yollamışsınız. Nedeni nedir?” diye sordu.

Bunun üzerine Güder'in avukatı Özbay Demirel söz konusu olan e-mailin okunmasını istedi. Ancak Savcı Pekgüzel “Okuyamayız, kişilerin cinsel hayatı var. Onların yaptıklarını biz yapamayız” diyerek talebi reddetti. Gazi Güder ise Türkan Saylan'ı tanımadığını, Ayşe Asuman Özdemir'in bir tatil dönüşünde bu e-maili kendisine attığını belirtti.

Ardından savunması alınan tutuklu sanık Halil Behiç Gürcihan ise “Bu zihniyet Cumhuriyet hedefi ile metinler kaleme alan sahsımı, terörist yaftası ile karşınıza çıkartırken, aynı hedefi ile YAŞ toplantısı öncesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda Anıtkabir'deki deftere yazı yazan Başbakanı da bir gün hedefine alabilecektir” diye konuştu. Verilen arada yemek yiyen Sami Hoştan, mahkeme başkanı tarafından duruşma salondan çıkarıldı.

Cesur yürekte çifte standart

Sanık Gazi Güder, iddianamede kendisinin “cesur yürek” kod adını kullandığının belirtildiğini kaydederek, “Başbakan'a da “cesur yürek” deniyor. Biri için övücü bir laf benim için kod adı oluyor. Kimseye kod adı vermedim” dedi. Güder, “Bekir Öztürk'e bayramda kutlama mesajı gönderdiğim gerekçesiyle tutuklandım. Yüzlerce, binlerce kişiye bayram mesajı gönderdim. Kuddisi Okkır benim şirketimde danışmandı. Ülkemin hayrına yazılımlar gerçekleştiriyorum” dedi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*