Ergenekon davasında son durum

Ergenekon davasında son durum.13469
  • Giriş : 22.10.2008 / 13:07:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ergenekon duruşmasının yapıldığı salondaki olumsuz koşullarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakan Şahin, 86 sanıklı davanın ilk duruşmasında yaşanan sorunlarla ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ergenekon Davası'nın normal şartlarda Beşiktaş'ta yapılması gerektiğini ancak ordaki salonun en fazla 100 kişi alabileceğini açıklayan Bakan Şahin, ''Bu yüzden mahkeme Silivri'deki duruşma salonunun kullanılıp kullanılmayacağını sordu. Biz de yanıtımızı verdik. Tabii bir takım sorunlar yaşandı. Oradaki sorunlardan bakanlık olarak biz sorumlu değiliz. Salonla ilgili durumdan mahkeme sorumludur. İstanbul'da adliyelerin içinde bundan daha büyük bir salonumuz yok. İlgili mahkemenin başkanı yeni bir talepte bulundu ve salona 60 metrekarelik bir bölüm daha eklenerek bir rahatlama getirilebileceğini belirtti. Bunu yapabiliriz. Gerekli önlemleri de alıyoruz. Perşembe günü aynı sıkıntıların yaşanmayacağını düşünmüyorum'' dedi.

Olumsuz hava koşullarına karşı cezaevi yanında çadır kurup bir mekan oluşturacaklarını belirten Şahin, ''Duruşma salonunun yanındaki oda basın mensuplarının rahat çalışması için hazırlandı. Böyle bir davanın şu anda Silivri'de duruşmaların yapılması sorunlar oluşturabilir. Acaba başka bir çözüm mü bulmalıydık? Bu soru sorulabilir. Belki düşünmeliydik. Burası uygun olabilir diye görüş bildirildi. Biz de yardımcı olduk'' değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*