Ergenekon duruşması 5 mart'ta!

Ergenekon duruşması 5 mart'ta!.19711
  • Giriş : 03.03.2009 / 21:12:00

"Ergenekon" davasının bir sonraki duruşması, 5 Mart Perşembe günü yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, verilen aranın ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, alınan kararları açıkladı.

Mahkeme Heyeti, Silivri Cezaevi'ne nakledilen Sevgi Erenerol'un, nakil durumunu belirttiği dilekçesinin Silivri İnfaz Hakimliğine gönderilmesini kararlaştırdı.

Erkut Ersoy'un avukatının talebini dikkate alarak, bu sanığın ceza ehliyetini etkileyebilecek ve TCK'nın 32. maddesinin 1 ve 2. fıkralarına girebilecek bir rahatsızlığı olup olmadığının tespiti için Ersoy'un Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesini kararlaştıran Mahkeme Heyeti, sanıklardan Semih Tufan Gülaltay'ın belindeki rahatsızlığı nedeniyle doktor kanaati dikkate alınarak, bu hafta görülecek duruşmalarda mazeretli sayılmasına hükmetti.

Mahkeme Heyeti, yine yürümekte zorlandığı gözlenen sanık Oktay Yıldırım'ın Silivri Devlet Hastanesine sevk edilerek, muayene ve tedavisinin ardından rahatsızlığıyla ilgili rapor alınmasını kararlaştırdı.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren Mahkeme Heyeti, duruşmayı 5 Mart Perşembe günü saat 09.30'a erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*