Ergenekon eylem timindeki 3. kişi Danıştay hükümlüsü

Ergenekon eylem timindeki 3. kişi Danıştay hükümlüsü.8812
  • Giriş : 08.06.2008 / 01:38:00
  • Güncelleme : 08.06.2008 / 01:39:43

29 kişilik Ergenekon fotoğrafındaki 3. kişinin Danıştay hükümlüsü Osman Yıldırım olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ÜMRANİYE’DE bir gecekondu da ele geçirilen el bombalarıyla ilgili yürütülen Ergenekon soruşturmasında sona gelindi. Aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İşçi Partisi Doğu Perinçek’in de bulunduğu 48 kişin tutuklandığı operasyona ilişkin hukuki delillendirmeler ve bağlantılar soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat taşkın tarafından ayrı ayrı yazılıyor.

İDDİANAME SANIKLARA VERİLECEK

SAVCILARIN hazırladığı bölümler iddianamenin tamamlanmasının ardından birleştirilecek. 1500 sayfa olması beklenen iddianame daha sonra ciltlenerek sanıklara verilecek. Ergenekon davasının ilk duruşması Silivri Cezaevi’nde yapılacak. 1 hafta sürmesi beklenen duruşma boyunca zanlılar güvenlik nedeniyle aynı cezaevinde kalacak.

BOMBALARI RASİM GÖRÜM VERDİ

Ergenekon operasyonunda ele geçen ve ‘Eylem timi’ olduğu iddia edilen aile fotoğrafında, tutuklu sanıklar Muzaffer Tekin ve Hüseyin Görüm’den sonra üçüncü isim de belirlendi. 29 kişilik fotoğrafta, Danıştay hükümlüsü Osman Yıldırım’ın da yer aldığı kaydedildi. Yıldırım’ın, savcıya verdiği ifadede, Cumhuriyet gazetesine atılan bombaları Kuvva-i Milliye Derneği’nin ikinci adamı Hüseyin Görüm’ün yeğeni Rasim Görüm’ün verdiğini söylediği öğrenildi.

Emniyetten darbe görüşmesi

ERGENEKON operasyonu kapsamında gözaltına alınan ‘acikistihbarat’ isimli internet sitesinin kurucusu ve sahibi Behiç Gürcihan, önceki gece çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Ergenekon soruşturmasında, önceki gün gözaltına alınan Behiç Gürcihan tutuklanmasının ardından, bilgisayar ortamında Gürcihan ile darbe konuşmaları yaptığı iddia edilen Emniyet Genel Müdürlüğü İstatistik Daire Başkanlığı’nda görev yaptığı öğrenilen başkomiser F.K. de açığa alındı.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious