Ergenekon gözaltıları İstanbul yolunda

Ergenekon gözaltıları İstanbul yolunda.16957
  • Giriş : 09.01.2009 / 10:43:00

Sivas'ta ''Ergenekon soruşturması'' kapsamında gözaltına alınan zanlılardan 3'ü İstanbul'a gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan zanlılardan daha önceki yıllarda Sivas Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini de yürüttükleri belirtilen Oğuz B. ve Bekir Ç. ile Ersin D, emniyetteki sorgu ve işlemlerinin ardından gece saatlerinde kara yoluyla İstanbul'a gönderildi.

Zanlılarla birlikte, operasyonda ele geçirilen 2 el bombası, bir ''kalem silah'', çok sayıda ruhsatsız av tüfeği, kesici aletler, 36 mermi ve bol miktarda dijital materyalin de aralarında bulunduğu soruşturma çerçevesinde değerlendirilen malzemeler de İstanbul'a götürüldü.

Soruşturma kapsamında gözaltında tutulan diğer 7 zanlının ise sorgularının tamamlanmasının ardından Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecekleri bildirildi.

Bu arada İstanbul'a gönderilen zanlılardan Sivas Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini de yürüttükleri belirtilen Oğuz B'nin bir kamu kuruluşunda memur olarak çalıştığı, Bekir Ç'nin ise mesleki eğitim veren bir okulda öğretmen olduğu öğrenildi.

Operasyonda, gözaltına alınan zanlılardan bazılarının kentteki Ermeni cemaati temsilcisine suikast hazırlığında oldukları ileri sürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*