Ergenekon gözaltılarında son durum!

Ergenekon gözaltılarında son durum!.21359
  • Giriş : 02.07.2008 / 18:46:00

''Ergenekon soruşturması'' kapsamında 5 ilde gözaltına alınan 21 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tümamiral İlker Güven, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, eski ADD Kadıköy Şube Başkanı Birol Başaran, yazar Erol Mütercimler, Halka ve Olaylara Tercüman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, Türkiye Gençlik Birliğinin önceki Genel Başkanı ve halen Genel Yönetim Kurulu üyesi olan Adnan Türkkan, Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Hamza Demir, Kemal Aydın, Neriman Aydın, Tunç Akkoç, Osman Gürbüz, Siyami Yalçın, Murat Avar ve Durmuş Ali Özoğlu'nun da aralarında bulunduğu 21 kişinin, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

Konuya ilişkin çalışmanın, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa yürütüldüğü, gözaltındaki kişilerden bazılarının yarın adliyeye sevk edilebileceği, diğerleri için ise ek gözetim süresi talep edileceği öğrenildi.

Bu arada, son operasyondaki aramalarda el konulan çok sayıda evrak ve bilgisayarın da emniyette uzman görevlilerce incelenmesinin sürdüğü belirtildi.

Soruşturma kapsamında, bir yapımcı ile yurt dışında bulundukları ifade edilen emekli bir general ve eski bir milletvekilinin de arandığı öğrenildi.

Öte yandan, gözaltındaki kişilerin avukatlarının emniyete gelişleri de sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious