Ergenekon için 'ne yaptınız' sorusu

Ergenekon için 'ne yaptınız' sorusu.16648
  • Giriş : 26.12.2008 / 20:28:00

'Ergenekon' davasına bakan mahkeme heyeti, Genelkurmay'a, Ergenekon örgütlenmesine dair gönderilen bilgi ve belgelerle ilgili ayrıntı istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, Genelkurmay Başkanlığından, Ergenekon örgütlenmesine dair gönderilen bilgi ve belgelerin gereği olarak ne yapıldığının ayrıntılı bildirilmesinin istenilmesine karar verdi.

İstanbul 13 Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada verilen aranın ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün ara kararları açıkladı.

Tutuklu sanıklardan Kemal Kerinçsiz'in talepleri doğrultusunda Genelkurmay Başkanlığına yazı yazılmasına karar veren mahkeme heyeti, MİT tarafından 10 Temmuz 2003 ve 26 Mayıs 2006 tarihlerinde gönderilen bilgi notları ile yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının değişik tarihlerde gönderdiği Ergenekon örgütlenmesiyle ilgili muhtelif bilgi ve belgelerin (karargah evleri gibi) gereği olarak ne yapıldığının ayrıntılı şekilde bildirilmesinin istenilmesine hükmetti.

Mahkeme heyeti, başka suçtan hükümlü sanık Sedat Peker'in savunmasını, diğer tutuksuz sanıklarla tutuklu sanıkların savunmaları alındıktan sonra yapmasını karara bağladı.

Tutuklu sanıkların bu hallerinin sürdürülmesine hükmeden mahkeme heyeti, duruşmayı 29 Aralık 2008 Pazartesi günü saat 09.30'a bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*