Ergenekon iddianamesine yansıyan gizli itiraf!

Ergenekon iddianamesine yansıyan gizli itiraf!.11570
  • Giriş : 10.08.2008 / 07:25:00
  • Güncelleme : 10.08.2008 / 00:45:12

Doğu Perinçek'le yapılan görüşme, karanlık planları açığa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon iddianamesine yansıyan gizli bir itiraf, Türkiye'yi sarsan Uğur Mumcu cinayetinin yanısıra karanlık planları da gün ışığına çıkardı. 1990 yılında İşçi Partisi Ankara bürosunda Genel Başkan Doğu Perinçek'le telefonla görüşen bir kişi işlenmesi düşünülen cinayetleri anlatıyor.

TURAN DURSUN'UN KATİLLERİ...

Kod adı kullanan itirafçı, Engin Ardıç, Uğur Mumcu, Ferhan Şensoy, İlhan Arsel, Bedrettin Dalan, İhsan Doğramacı, Taha Akyol gibi isimlerin 'acil vurulacaklar' listesine alındığını söyledi. İtirafçı, yazar Turan Dursun'un katillerinin de Perinçek'in konferansına katıldığını belirtti.

Karanlık cinayetlerin şifresi, 1990'da yapılan bir telefon görüşmesine yansıdı. Doğu Perinçek'i arayan bir kişi, Uğur Mumcu, Ferhan Şensoy, İhsan Doğramacı gibi isimlerin 'Acil vurulacaklar listesinde' yer aldığını açıkladı.

Karanlıkta kalan birçok olayı gün yüzüne çıkartan Ergenekon iddianamesine, bu kez gizemli bir ismin itirafları yansıdı. İşçi Partisi Ankara bürosunda, Doğu Perinçek ile bir kişi arasında geçen önemli telefon kayıtları bulundu. İhbar niteliğindeki konuşmalar, faili meçhul cinayetlerin adreslerini de gözler önüne serdi! Ekim 1990 yılına ait telefon kayıtlarında, adını açıklamayan ama kod adı kullanan bir itirafçı, Doğu Perinçek, Engin Ardıç, Uğur Mumcu, Ferhan Şensoy, İlhan Arsel, Bedrettin Dalan, İhsan Doğramacı, Taha Akyol gibi isimlerin "Acil vurulacak listesine" alındığını söyledi.

'MARATONA BOMBALI EYLEM'

Yazar Turan Dursun'un katillerinin de Perinçek'in konferansına katıldığını belirten itirafçı, Avrasya Maratonu'na bombalı eylem düzenleyeceklerini kaydetti. Bu arada itirafçı, ikinci kademe olarak öldürülecekler listesini de verdi. İşte o liste: Egemen Topbaş, Muhammet Raşit Hüseyin Hilmi Işık, Enver Ören, Niyazi Adıgüzel, Esat Coşan, Abdurrahman Dilipak, İsmail Nacar, Kemal Kaçar ve Necmettin Erbakan.

Simavi kurtuldu Emeç'i vurdular

İşte Ahmet kod adlı itirafçı ve Perinçek arasındaki konuşmalar:
A: Teoman Koman Paşaya anlatayım mı bunları?
Perinçek: Sen bize anlat.
A: Doğu Bey geldi mi?
Ofis: Henüz gelmedi.
A: Hiram olayını bildirdik. Şimdi
Ferhan Şensoy var, o gidecek.
Ofis: Turan Dursun'u da bunlar mı vurdu?
A: Evet tabi.
Ofis: O zaman cinayetlerin arasında devlet var?
A: Ne devleti! Şimdi sırada Ferhan Şensoy ve Mumcu var. Biz 2 yıl önce MİT'te olaylar başlayacak diye bildirdik. O zaman hedef Erol Simavi'ydi. Ama o kurtuldu. Onun yerine Çetin Emeç'i vurdular. Tetikçiler arasında eski ülkücüler ve Dev-Yolcular var.

25 tane daha Ergenekon var

Eski vekil Ersönmez Yarbay, Türkiye'de Ergenekon gibi 25 örgüt olduğunu öne sürdü.

Uğur Mumcu cinayetini araştıran Yarbay'dan çarpıcı açıklamalar: Ergenekon gibi 25 örgüt daha var. Mumcu'yu yandaşları öldürdü.

Ergenekon terör örgütü ile ilgili her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkarken önemli iddialarda da arka arkaya geliyor. TBMM Uğur Mumcu Cinayetini Araştırma Komisyonu'nun başkanlığını yapan Ersönmez Yarbay da Ergenekon ve gazeteci Uğur Mumcu cinayeti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yarbay, Türkiye'deki derin devlet yapılanması içinde Ergenekon'un tek örgüt olmadığını, bunun gibi en az 25 gizli örgüt bulunduğunu açıkladı.

'MEVCUT SİSTEMİ ZORLADI'

Ergenekon'un, mevcut sistemi zorladığı için tasfiye edildiğini belirten Yarbay, Mumcu'nun ise yandaşları tarafından, laik hassasiyetleri arttırmak için öldürüldüğünü savundu. Yarbay, "Demokratikleşme açısından Ergenekon önemli bir fırsattır" dedi.

Miraç'ı da yorumlamışlar!

Türk Ortodoks Kilisesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol'un evinde ele geçirilen belgelerde, Hz.Muhammed'in yaşadığı Miraç hadisesinin de Ergenekon tarafından yorumlandığı ortaya çıktı. Miraç'ın "Para psişik" olarak yorumlandığı yazıda, şunlar dikkat çekiyor: Miraç'la Hz.Muhammed'in 'Kalbinin yıkandığı' ifade edilmiştir. Hz.Muhammed'in Kur'an-ı Kerim'i indirebilmesi için bu tür bir temizliğin yapılması şarttı.

Karaman-Konya-Akşehir üçgeni

Ergenekon sanığı Sevgi Erenerol'un evinde çıkan belgelerde, yok yok. Erenerol'un "Oyun Bitince" başlıklı yazısında, şu ifadeler yer alıyor: Kurtlar Vadisi'nin bulunduğu yerin özel adı, Ergenekon'dur. Ergenekon, Türk'ün milli duruşudur. Bu duruş, Tanrı'nın özüne kadar gider. Ergenekon'a Anadolu topraklarından ulaşın. Karaman-Konya-Akşehir üçgeni içinden yapılır.

Susurluk raporları da eklerde...

Ergenekon iddianamesinin 441 klasörlük eklerinde yer alan belgelerdeki önemli ayrıntılar gün yüzüne çıkıyor. Dönemin Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş tarafından hazırlanan ünlü "Susurluk Raporu"nun kamuoyuna açıklanan ancak devlet sırrı olduğu gerekçesiyle gizlenen 12 sayfası da eklerde bulunuyor. Bu bölümlerde yer alan devlet sırrı niteliğindeki bilgilerin ana başlıkları zaman zaman medyaya haber olarak yansımasına karşın, raporda yeralan 12 sayfanın tamamı hiçbir şekilde yayınlanmadı.

'Açık' tanık, terörist başının kara kutusu

Yazışmaların iddianameye konulması ile kimliği ortaya çıkan gizli tanık PKK'lı H.B.'nin ağabeyi de terör örgütü üyesi çıktı. Ağabey H.B'nin terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın çocukluk arkadaşı olduğu ve örgüt tarafından öldürüldüğü belirtildi. H.B'nin öldürülmesinin ardından Öcalan'ın yanından ayırmadığı tanık H. B. ise, 2005 yılında Almanya'da tutuklanarak Türkiye'ye iade edilmişti. H.B., Öcalan'ın karakutusu olarak biliniyordu. Bu arada yukarıdaki fotoğraf, 1993 yılında Lübnan'da çekilmiş. Fotoğrafta, Talabani, Öcalan, Kemal Burkay ve DTP lideri Ahmet Türk görülüyor. H.B. ise Burkay ile Türk'ün arkasında yer alıyor.

Avcı ipuçlarını 97'de vermişti

Eski Emniyet İstihbarat Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı'nın 1997'de Meclis Susurluk Araştırma Komisyonu'na verdiği bilgiler, Ergenekon'la bir kez daha önem kazandı. Avcı, ifadelerinde MİT ve JİTEM'deki bazı oluşumların faili meçhul cinayetler işlediğini belirtmişti. Avcı Doğu Perinçek'e askeri makamlardan bilgi gönderildiğini de ifade etmişti.

Savcılar da yargılanabilir!

Ek klasörlerde "Galip" adlı gizli tanığın açık isim ve kimlik bilgileri konularak deşifre edilmesi, yeni bir tartışma yarattı. Çünkü Tanık Koruma Yasası, gizli tanığı deşifre edenlere, 4 yıla kadar hapis cezası verilmesini öngörüyor. Böylelikle gizli tanığı deşifre eden 3 Ergenekon savcısının da yargılanmaları gündeme gelebilecek.

Askerler de fişlenmiş!

Evinde cephanelik çıkan Ergenekon terör örgütü tutuklusu Fikret Emek'te ele geçirilen belgelere göre bazı askerlerin fişlendiği ortaya çıktı. İşte özel hayatlarına kadar fişlenen askerlerin listesi:

* Tümg.Ş.D: Sol ideolojik yaklaşım ve Alevilerle işbirliği içinde.

* Tümg.R.A: İdeolojik sol

* Tümg.V.T: İdeolojik sol

* Kur.Plt.Alb.A.K: İdeolojik Alevi. Örgütleyici ve idare eden pozisyonunda, Merzifonlu.

* Kur.Plt.Alb.A.K: İdeolojik Alevi yaklaşımında. Ekibini her koşulda ön plana çıkartır.

* Kur.Alb.M.Ç: İdeolojik sol olup, Alevilerle yakın işbirliği içinde.

* İs.Yzb.H.C.E: Alkolik, ahlaksız. Alb.N. E'nin de çok yakın arkadaşı, sırdaşı.

* Mu.Kd.Bçvş.İ.C: Personele porno kaset satıyor.

* J.Kd.Üçvş.A.Ç: Her gece bar pavyona gidiyor, fahişe kadınla...

* Top.Kd.Uçvş. E.S: Kuzey ırak'tan tabanca alıp satıyor, mermi satıyor

Takvim

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*