Ergenekon İstanbul'da protesto edildi

Ergenekon İstanbul'da protesto edildi.22587
  • Giriş : 23.09.2008 / 21:29:00

Protestocu grubun emniyet yakınlarındaki bekleyişi sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon'' soruşturmasına ilişkin son operasyonda bazı kişilerin gözaltına alınması, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan bir grup tarafından protesto edildi. Gruptakilerin, emniyet yakınındaki bekleyişi sürüyor.

''Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu'' üyelerinden oluştuğu belirtilen yaklaşık 100 kişi, gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin soruşturma çerçevesinde gözaltına alınmasına tepki göstermek amacıyla, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesi önünde bir araya geldi.

Türk bayrakları ve dövizler taşıyan, sloganlar atan ve marşlar okuyan protestocular, özellikle Tuncay Özkan'ın serbest bırakılması istedi.

Gruptakiler, gerekirse Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi karşısındaki yeşil alanda çadır kurup protestolarını sürdüreceklerini söyledi.

Bu kişilerin gösterisi sırasında Tuncay Özkan'ın avukatı Nurettin Dicle Evren de emniyet müdürlüğüne geldi.

Evren, gözaltındaki Özkan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu, ancak henüz ifade alma işleminin başlamadığını belirterek, bu işleme yarın başlanacağını kaydetti. Gruptakilerin, emniyet yakınındaki bekleyişi sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*