Ergenekon kapatmanın rövanşı mı?

Ergenekon kapatmanın rövanşı mı?.7999
  • Giriş : 26.07.2008 / 22:07:00

Sefaköy'de bir açılışa katılan Başbakan Erdoğan 'Ergenekon davası, Ak Parti hakkındaki kapatma davasının rovanşı mı" sorusuna şu cevapı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ergenekon davası, AK Parti hakkındaki kapatma davasının rövanşı mı?'' sorusu üzerine, ''Haşa, hiç öyle birşey yok. O farklı bir olay, bu farklı bir olay. O tür yakıştırmaları da doğru bulmuyorum'' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Sefaköy'deki alışveriş merkezinin açılışından ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, bir gazetecinin, ''Toplu açılış törenindeki konuşmanızda geçen 'Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş' sözleriniz bizi biraz hüzünlendirdi. Pazartesi günü de AK Parti hakkındaki kapatma davası görüşülmeye başlanacak. Ne diyeceksiniz?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:

''Ama ben şimdi başka birşey anlatıyorum, sen bana başka birşey söylüyorsun. Ben 'Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer' derken, yaptığımız eser ve yatırımlarla halkımızın bu noktalara geleceğine yönelik, aydınlık yarınların Türkiyesi'nin özlemi var. Dolayısıyla insanoğlu bugün var, yarın yok.''

''Sözlerinizin pazartesi günü davanın görüşülmeye başlanmasıyla ilgisi var mı?'' sorusu üzerine Erdoğan, ''Onunla yakından uzaktan alakası yok. Bunu biliyorsun, ilk defa söyleyen birisi değilim'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Ergenekon davasının AK Parti hakkındaki kapatma davasının rövanşı olduğu söyleniyor. Böyle mi?'' diye sorması üzerine de Erdoğan, şunları söyledi:

''Haşa, hiç öyle birşey yok. O farklı bir olay, bu farklı bir olay. Hepsi yanlış. O tür yakıştırmaları da doğru bulmuyorum. Hep bunlar farklı farklı şeylerdir.''
Erdoğan, ''Ergenekon davası iddianamesini nasıl buluyorsunuz?'' sorusuna, ''Hayırlı olsun diyorum'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*