'Ergenekon' operasyonu büyüyor

'Ergenekon' operasyonu büyüyor.12200
  • Giriş : 25.04.2008 / 16:58:00

Ergenekon soruşturması deşildikçe ilginç ayrıntılar gün yüzüne çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgenaral Veli Küçük ile daha önce tutuklanarak cezaevine konulan Alaattin Çakıcı, Sedat Peker ve Hadi Özcan arasındaki bağlantı araştırılıyor.

Daha önce çeşitli suçlardan tutuklanarak Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevine konulan Sedat Peker, soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul'da bulunan Beşiktaş Adliyesi'ne getirilerek savcı Zekeriya Öz'e ifade vermişti. Peker'in emekli Tuğgeneral Veli Küçük'le babadan gelen yakın aile dostu oldukları ve aralarında geçen telefon konuşmalarının savcı Öz tarafından sorulduğu ortaya çıktı.

Organize Suç Örgütü lideri Alaattin Çakıcı da Peker'den sonra aynı savcı tarafından İstanbul'a çağrılarak tanık olarak ifade vermişti. Savcının Çakıcı'ya da geçmişte meydana gelen çeşitli olayları ve Ergenekon'la ilgili bağlantıları sorduğu ortaya çıktı.

Son olarak organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla tutuklanan Hadi Özcan da İstanbul'a getirilerek Savcı Öz'e tanık olarak ifade verdi. Savcı Öz'ün 1992 yıllarında Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı görevini yapan Emekli Tuğgenaral Veli Küçük'le aralarında geçen telefon konuşmalarını sorduğu öğrenildi. Soruşturmada adları geçen Peker, Çakıcı ve Özcan'ın Ergenekon Soruşturması kapsamında gerçekleştirilecek duruşmalarda dinleneceği öğrenildi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious