Ergenekon operasyonu dünyanın dilinde

Ergenekon operasyonu dünyanın dilinde.9668
  • Giriş : 12.07.2008 / 08:42:00

Babacan nereye gitse hep aynı soruyla karşılaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Ergenekon Operasyonu'nun da AK Parti'ye açılan kapatma davası gibi dünyanın ilgisini çektiğini belirterek, kendisine Afrika Birliği Zirvesi'nde meslektaşlarının, "Türkiye'de neler oluyor" diye sorduğunu söyledi.

Babacan, Brüksel'e hareketinden önce yaptığı basın toplantısında, Ergenekon soruşturmasının tıpkı kapatma davası gibi yurt dışındaki temaslarında gündeme gelip gelmediği sorusuna, "Herkes Türkiye'deki gelişmeleri merakla takip ediyor" yanıtını verdi.

Türkiye'deki gelişmelerin yakından izlendiğine işaret eden Bakan, "Herkesin gıptayla baktığı, kendisine örnek olarak gördüğü bir ülkede yaşanan bu tür gelişmeler kuşkusuz ilgi odağı oluyor. Türkiye'nin iç gündemi diye bir şey kalmadı artık.

Dünyanın her köşesinde artık takip ediliyor. Afrika Birliği zirvesine gittim Şarm El Şeyh'te, orada dahi pek çok Afrikalı bakan Türkiye'de ne oluyor diye sordu doğrusu" dedi. Babacan, Türkiye'nin sorumluluğunun bilincinde olması gerektiğini belirterek, "Ümit ediyorum Türkiye bu sınavları başarıyla atlatır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*