Ergenekon operasyonunda 9 kişi daha mahkemede

Ergenekon operasyonunda 9 kişi daha mahkemede.8429
  • Giriş : 26.01.2008 / 08:26:00
  • Güncelleme : 26.01.2008 / 09:52:47

Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 9 kişi daha mahkemeye sevk edildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen el bombaları ile ilgili başlatılan Ergenekon operasyonu çerçevesinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne şu ana kadar 27 kişi sevk edildi.

Savcılık tarafından mahkemeye sevk edilen ve nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan zanlılardan Kahraman Şahin, Erkut Ersoy, Muhammet Yüce ve Erol Ölmez tutuklandı. Böylece daha önce tutuklanan Mehmet Zekeriya Öztürk ile birlikte operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 5'e yükseldi. Savcılık sorguları gecenin ilerleyen saatlerinde tamamlanan Veli Küçük, Fikri Karadağ, Kemal Kerinçsiz, Sami Hoştan, Sevgi Erenerol, Güler Kömürcü, Hüseyin Görüm, Hüseyin Gazi Oğuz ve Oğuz Alparslan Abdülkadir de tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan aralarında "Drej Ali" lakaplı Ali Yasak'ın da bulunduğu 5 kişi savcılık sorgusunun ardından, daha erken saatlerde mahkemeye çıkarılan 8 zanlı ise mahkemece serbest bırakıldı.

Böylece, Ergenekon operasyonu kapsamında şu ana kadar 5 kişi tutuklandı, 13 kişi serbest bırakıldı, sabah saatlerinde savcılık sorguları biten 9 kişi ise mahkemeye sevk edildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious