Ergenekon örgütü MOSSAD'la bağlantılı

Ergenekon örgütü MOSSAD'la bağlantılı.15999
  • Giriş : 08.07.2009 / 20:40:00
  • Güncelleme : 08.07.2009 / 20:45:40

Çevik Bir’e sorulan suikast listesi Vatansever Çete liderlerinden Ahmet Cinali’de çıktı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2002 tarihli belgeden Ergenekon'un bazı kişilerin 'öldürülmesi' yönünde talimat verdiği anlaşılıyor

28 Şubat'ın başaktörü emekli Orgeneral Çevik Bir'e Ergenekon Savcıları tarafından sorulan Tacikistan Ticaret Bakanı ile Genelkurmay Başkanı'na suikast planının, Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi Derneği'ne yönelik operasyonda ele geçirildiği ortaya çıktı. Derneğin Genel Başkan Yardımcılarından Ahmet Cinali'nin, Giresun Bulancak ve İstanbul'daki işyerinde yapılan aramada ele geçirilen 4 sayfalık Ağustos 2002 tarihli belgede Ergenekon örgütünden bahsedilmesi dikkat çekiyor.

Kod adı Şahin Bey olan Ahmet Cinali tarafından el yazısı ile hazırlanan 4 sayfalık eylem planında, Askeri Personel Kazım Banat'ın bağlantılarına dikkat çekiliyor. MOSSAD yöneticisi General Gabriel Libraider, Ali Erkan ve Batmanlı Ömer ile Kazım Banat'ın 17 Ağustos 2002 günü bir toplantı yaptığına değinilen raporda, Kazım Banat'ı ve Hizbullah'ı Çevik Bir'in kontrol ettiği ileri sürülüyor. Kazım Banat'ın birlikte hareket ettiği toplantıya katılan ekiple, Veli Küçük, Sedat Peker, 'Hoca' kod adlı Kemal Şahin ve Tacikistan Ticaret Bakanı ile Genelkurmay Başkanı'na suikast hazırlığında olduğu öne sürülüyor.

2002'DE ERGENEKON NOTLARI

Ergenekon isminin henüz kamuoyunda telaffuz edilmediği dönemde, 2002 tarihli eylem planında, açık açık Ergenekon adı kullanılarak Orgeneral Murat Hoca'nın bazı kişilerin peşine düştüğü belirtiliyor. Ergenekon'dan talimat alan Orgeneral Murat Hoca'nın Şahin Bey kod isimli Ahmet Cinali ile BOTAŞ'da görevli istihbarat elemanı Refik Nuhoğlu'nu öldürmek için harekete geçtiği ifade ediliyor.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*