Ergenekon sanığı AKP karşıtı eylemde

Ergenekon sanığı AKP karşıtı eylemde.18423
  • Giriş : 08.10.2008 / 17:33:00

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan TGB Başkanı Adnan Türkkan, Erdoğan ve AKP karşıtı eylemde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Başkanı Adnan Türkkan, İstanbul Üniversitesi önünde düzenlenen protesto gösterisine katıldı. Hükümetin üniversitelerde kadrolaşmaya gittiğini öne süren Türkkan, AK Parti ve Başbakan Erdoğan aleyhine slogan attı.

İstanbul Üniversitesi 2000-2009 akademik yılı açılış töreni sırasında yaklaşık 30 kişilik TGC üyesi bir grup, hükümeti protesto etti. Fen Fakültesi önünde yapılan protesto gösterisine Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakılan TGC İstanbul Şube Başkanı Adnan Türkkan, grup adına basın açıklamasını okudu. Açıklamada, AK Parti Hükümeti'ni eleştiren Türkkan, hükümetin YÖK aracılığıyla üniversiteleri ele geçirmeye çalıştığını iddia etti. Başbakan Erdoğan ve AK Parti hükümetinin Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlığını yürüttüğünü savunan Türkkan, "Türkiye'yi felakete sürükleyen Mehmetçiğimize kurşun sıkan, PKKyı destekleyen Amerika'yı müttefik olarak görenler kendilerini o projenin eş başkanı olarak görenlerden hiçbirisi bu gün üniversiteye girememiştir. Bu Türk gençliğinin bir başarısıdır." ifadelerini kullandı.

"BOP Eşbaşkanı gidecek terör bitecek" , "Türkiye kazanacak ABD kaybedecek" şeklinde pankart ve dövizler açarak, hükümet aleyhine sloganlar atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*