Ergenekon sanığı Kutlu'dan şok sözler

Ergenekon sanığı Kutlu'dan şok sözler.19711
  • Giriş : 12.03.2009 / 20:12:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:19:50

Ergenekon sanığı Ali Kutlu, davasının bugünkü duruşmasında ilginç iddialarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kutlu, Hüseyin Görüm'ün de aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişinin Mersin'deki miting sonrasında bir Orduevi'nde misafir edildiğini iddia etti.

Ergenekon davasının bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklardan Ali Kutlu'nun iddiaları damgasını vurdu. Vatansever Kuvvetler Güç Birliği ile Kuvayı Milliye Derneği'nin Mersin şubelerinde çalıştığı iddia edilen Kutlu, Mersin'deki bayrak yakma eylemi sonrasında gerçekleşen buluşmaya dikkat çekti.

KUVVACILAR Ordu EVİNDE MİSAFİR EDİLDİ Mİ?

Bayrak provokasyonunda çocuklara bayrağı veren kişi olduğu iddia edilen Kutlu, eylemden bir yıl sonra Ergenekon sanığı Hüseyin Görüm ile birlikte yaklaşık 30 kişinin Mersin'e geldiğini iddia etti. Kutlu bu kişilerin Mersin'de bir orduevi'nde misafir edildiğini söyledi.

Kutlu'nun bu iddialarına Hüseyin Görüm itiraz etti. Görüm Orduevi'nde sadace Emekli Kurmay Albay Fikri Karadağ'ın kaldığını ileri sürdü.

Öte yandan bugünkü duruşmada Hüseyin Gazi Oğuz savunmasını yaptı. Kuvayı Milliye Derneği Pendik temsilcisi olan ve örgüte adam kazandırdığı iddia edilen Oğuz, davanın tutuklu sanıklarından Murat Çağlar'ı tanıması sebebiyle tutuklandığını iddia etti.

MASONLUK YAZILARINA BÜYÜK İLGİ

Ergenekon sanığı Oğuz, davanın tutuksuz sanıklarından Orhan Tunç'un yazdığı ''Siyon Protokolleri ve Masonluk" ile ilgili yazıların kendi bilgisayarında bulunduğunu kabul etti. Ancak Oğuz, masonluğa olan ilgisinin sebebini açıklamadı. Kuvayı Milliye 1919 Derneği temsilciliğini 40 gün süreyle yaptığını anlatan Oğuz, Danıştay saldırısı sonrası derneği kapatmak zorunda kaldığını söyledi.

"DANIŞTAY SALDIRISI GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA KUVAYI YA DA KUVA-İ MİLLİYE FARKLI DERNEKLER OLMASINA RAĞMEN TOPLUMDA BİR GÜVENSİZLİK ORTAYA ÇIKTI. BU DÜŞÜNCELERİMİ VE OLUMSUZLUKLARI FİKRİ KARADAĞ'A TELEFON AÇARAK ANLATTIM. O DA 'SANA ZARAR VERİYORSA KAPAT' DEDİ. BEN DE DERNEĞİ KAPATMAYA KARAR VERDİM"

Tutuklu sanık Oğuz, Alevi olması sebebiyle de Fikri Karadağ ve Hüseyin Görüm ile aralarında gerginlik olduğunu söyledi. Oğuz, açılışını yaptığı bir restorana gelen Muzaffer Tekin ile de bu sayede tanıştıklarını, daha sonra da Tekin ile telefon görüşmelerinin devam ettiğini kabul etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*