Ergenekon savcısı HSYK'ye şikayet edildi

Ergenekon savcısı HSYK'ye şikayet edildi.11558
  • Giriş : 13.08.2008 / 19:45:00
  • Güncelleme : 13.08.2008 / 18:50:56

Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ü Hakimler Savcılar Yüksel Kurulu'na kim, neden şikayet etti?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan emekli Kurmay Albay Mehmet Fikri Karadağ, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ü Hakimler Savcılar Yüksel Kurulu'na şikayet etti.

Tekirdağ F tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mehmet Fikri Karadağ, avukatı Nevzat Çetin aracılığı ile bir basın açıklaması yaptı.

Müvekkilinin cezaevinden kendisine gönderdiği yazıyı okuyan Çetin, "Adını dahi hiç duymadığım bir örgütü kurmak ve yönetmek iddia ve iftirası yetmiyormuş gibi, son günlerde, yazılı ve görsel medyada şahsım hakkında Ergenekon iddianamesi kaynak gösterilerek, yapılan haberler ve yorumlar gerçek dışıdır ve doğru değildir. Şehit ailelerine ve Türk milletine hakaret ettiğim haberleri tamamen iftiradan ibarettir" dedi.

"PKK YAZAN YAZILARI SİLDİRİP KOPAN KOLLARI DİKTİRDİ"

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde bir basın açıklaması yapan Avukat Nevzat Çetin, "Kendisi hakkında şu an 1 haftadır şehit ailelerine ve Türklere hakaret adı altında bir telefon konuşmasından bahisle, medyada bir yayın uygulanmaktadır. Kendisi bu yayına karşı son derece üzülmüştur."

"Malum iddia makamının ve yardımcılarının, maddi hiçbir delil bulamamış olmalarının sonucunda, 'Kes yapıştır, monte et, ondan sonra da istediğin şekilde yorumla ve yakıştır' metoduyla, haksız ve insafsız şekilde, doğru olmayanları, iftira olarak yazma alışkanlıklarının sonucudur. Bu yapılanlar, tamamen itibar infazına yönelik olup; şahsımı hedef gösteren, özel hayatın gizliliğini ihlal eden ve adil yargılama hakkımı suistimal eden, yanlı ve önyargılı malum medya tarafından, insafsızca ortaya atılan, asılsız iddia ve iftiralardır. Bu nedenle Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, görevini suistimal ettiği gerekçesiyle, Hakim ve Savcılar yüksek Kurulu'na suç duyurusu yapmış bulunuyorum. Şehit ailelerine ve Türk milletine saygım ve hürmetim sonsuzdur. Şerefli Türk adaleti tecelli ettiği zaman, haklı olduğum, bütün gerçekliğiyle ortaya çıkacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*