Ergenekon Savcısı Öz'e tahsis edilen zırhlı araç FOTO

Ergenekon Savcısı Öz'e tahsis edilen zırhlı araç FOTO.19846
  • Giriş : 01.06.2008 / 07:48:00
  • Güncelleme : 31.05.2008 / 23:59:54

Savcı Öz’e tahsis edilen 1992 model Ford Taunus marka zırhlı araç Ankara'dan İstanbul'a çekiciyle geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara’dan İstanbul’a gelişi sırasında zırhlı araç iki kez su kaynattı ve yolu çekiciyle tamamladı

Ergenekon soruşturmasını yürüten ve bu nedenle çok sık tehdit aldığı iddia edilen “süper savcı” Zekeriya Öz’e, talebi üzerine 1992 model Ford Taunus marka zırhlı bir araç tahsis edildi. Ankara’dan İstanbul’da getirilen Diyarbakır plakalı aracın, yolda iki kez su kaynattığı, yolu çekici yardımıyla tamamlayabildiği ortaya çıktı.

Ümraniye’de bir gecekonduda el bombaları ve patlayıcıların ele geçirilmesi sonrası başlatılan Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e, çok sayıda tehdit alması üzerine dört yakın koruma tahsis edilmişti. Kendisine yöneltilen tehditlerdeki artış nedeniyle yetkili makamlardan bir de zırhlı araç talep eden Öz’e, 10 gün önce zırhlı bir araç tahsis edildi.‘Yolu çekiciyle tamamladı’

Savcı Öz’ün Adliye bahçesinde duran zırhlı aracı toz toprak içinde.

Ankara’dan gönderilen 1992 model Ford Taunus model Diyarbakır plakalı aracın İstanbul’a gelişinin hayli olaylı olduğu, koltukları yırtık, kaporta boyasının ise yamalı olduğu görülen aracın gelişi sırasında iki kez su kaynattığı, hatta yolu bir çekiciyle tamamladığı öğrenildi.

Adliyenin bahçesine binbir güçlükle ulaşan aracı gören Savcı Öz’ün olaya çok sinirlendiği ve aracın iadesi için gerekli prosedürleri tamamlamaya çalıştığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious