Ergenekon Savcısı Öz'e yakın markaj

Ergenekon Savcısı Öz'e yakın markaj.11409
  • Giriş : 10.04.2009 / 00:01:00

Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Öz'e Polis Balosu'nda büyük ilgi vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 164. yıldönümü nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirdiği balonun en çok ilgi gören davetlisi Ergenen Savcısı Zekeriya Öz oldu. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın "frak giyin" talimatı üzerine yardımcıları baloya frak giyerek katılırken, şube ve ilçe emniyet müdürleri de smokin giydi.

10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Çırağan Sarayı'ndaki ?Polis Balosu'nun ev sahipliğini İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve eşi Hülya Cerrah yaptı. Cerrah çifti ve İstanbul Valisi Muammer Güler ile eşi Neval Güler, davetlileri balo salonunun kapısında karşıladı. Baloya, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, ABD Başkonsolosu Sharon Wiener ve eşi, Serdar Bilgili, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, emniyet müdür ve yardımcıları katıldı.

Ayrıca ünlü isimler Beyazıt Öztürk, Yıldız Tilbe ve Acun Ilıcalı'nın yanı sıra Arka Sokaklar ve Dudaktan Kalbe dizisi oyuncuları da baloda yer aldı. İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'ın "frak giyin" talimatı üzerine yardımcıları baloya frak giyerek katılırken, şube ve ilçe emniyet müdürleri de smokin giydi.

VALİ GÜLER: ABD'LİLER BİZE TEŞEKKÜR ETTİ


İstanbul Valisi Muammer Güler, polisin fedakarca çalışmaya devam ettiğini belirterek, ABD Başkanı Barack Hüseyin Obama'nın ekibinin, alınan güvenlik önlemleri nedeniyle kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.

GÖZLER SAVCI ÖZ'ÜN ÜZERİNDEYDİ


Balonun en dikkat çekici ismi ise Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz oldu. Diğer Ergenekon savcıları Fikret Seçen, Ercan Şafak, Kasım İlimoğlu da balodaydı. Davetlilerin ve basın mensuplarının ilgi odağı olan Zekeriya Öz, baloda karşılaştığı davetliler ve basın mensuplarıyla kısa süre sohbet etti. Baloda Öz'ü eşi de yalnız bırakmadı. Zekeriya Öz, eşiyle birlikte aynı masada yemek yerken, eşiyle zaman zaman da ayrı düştü. Tatlıları tercih etmediği dikkat çeken Öz'ün daha çok üzüm yediği görüldü.

SAVCI ÖZ, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Zekeriya Öz, gazetecilerin, İzmir'in süper savcısı Murat Gök'ün yetkilerinin elinden alınmasıyla ilgili sorusunu, "Yetkisinin elinden alınması diye bir şey yok. Zaman zaman bazı savcı arkadaşlarımız, kritik soruşturmalar nedeniyle özel yetkiyle görevlendirilirler. Ancak soruşturma tamamlandıktan sonra verilen özel yetki geri alınır ve savcı normal görevine devam eder" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*