Ergenekon şemasının 1 numaralı ismi!

Ergenekon şemasının 1 numaralı ismi!.12304
  • Giriş : 26.01.2009 / 20:13:00

Ergenekon davasında bugün Doğu Perinçek'ten şok açıklamalar geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon davasında bugün Doğu Perinçek'ten şok açıklamalar geldi. Perinçek 1 numaranın ismini verdi. İsim eski bir Genelkurmay Başkanı.

Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında savunmasına devam eden İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ergenekon şemasında bir numaralı ismin Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu olduğunu iddia etti. Perinçek, "İddia edildiği gibi İsmail Hakkı Karadayı değildir. Karadayı'nın adı şemada yer almamaktadır" dedi.

Duruşmada savunmasına devam eden tutuklu sanıklardan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Birisi çıkıyor Kıbrıs'ta 10 kişiyi öldürdüm diyor. Kıbrıs'yı gündeme getiriryor, herkes ayağa kalkıyor. Birisi çıkıyor 6-7 Eylül olaylarını gündeme getiriyor. 6-7 Eylül Gladyo faaliyetidir, zamanında yargılaması yapılmıştır. Aslında bir Gladyo yargılanması daha öncede yapıldı. Yassı Ada yargılamaları bir Gladyo yargılamalarıydı. Gladyo Türkiye'yi hep AB yapısına kilitleyen işler yapıyor.kullan

Gladyo her zaman Atatürkçü Düşünce Derneği'ni hedef almıştır. Ahmet Taner Kışlalı ve Muammer Aksoy öldürülmüştür. Şener Eruygur hapse konulmuş, ölmekten çok daha kötü bir duruma konulmuştur. Kemalist düşünceyi savunan her kimse ABD'nin düşmanıdır. Ama iddianamede Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Şener Eruygur Ergenekon yönetici yapılmıştır. Mersin'de bir Türk bayrağı sıkıntısı yaşanmıştı. Bu daha sonra Türk düşmanlığına yol açtı. Bunu yapan ABD'dir" dedi.

Perinçek daha sonra, "Dayan Denktaş Uyan Türkiye" eylemine değinerek, "Eyleme Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şener Eruygur, Sinan Aygün, Rauf Denktaş katılmıştı. İddianamede bu toplantıdan darbe toplantısı olarak söz ediliyor. Bu faaliyet Annan Planı'na karşı yürütülen bir mücadeledir. Ben Berlin'de olmam nedeniyle katılmamıştım. İddianamede "Perinçek darbe toplantısına katılmadı" olarak yer alıyor. Katılsak "darbe toplantısına katıldı" olacaktı. Oyda benim partim oradaydı" diye konuştu.

Fransa Metrosu'nda yere çizilen bir haritaya değinen Perinçek, "Fransa Metrosu'nda yere bir harita çizilmiş ve üzerinde ezilen liderler şeklinde fotoğraflar konulmuştu. Türkiye'den de Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun resmi konulmuştu. Biz 3 gün bekledik, hükümet bunun kaldırılması için bir girişimde bulunmayınca ben oradaki parti teşkilatıma, "gidin o resmi kaldırın, gerekirse altına bomba koyun ama resim orada durmayacak" dedim. Ergenekon şemasında bir numara Hüseyin Kıvrıkoğlu'dur.

İddia edildiği gibi İsmail Hakkı Karadayı değildir. Karadayı'nın adı şemada yer almamaktadır. Ben TSK'nın müdahalesi ile bir yerlere varılamayacağını bilen biriyim. 5 kuşakta hapis yatmış tek insanım. Bugünde bir darbe yaşanmaktadır, buda polis darbesidir. İşçi Partisi'nin yasal çalışmaları 28 Şubat sürecinde kararlaştırılmış ve uygulanmıştır. Ondan dolayı İşçi Partisi'nin yasal çalışmalarında suç aranması düşünülemez" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*