Ergenekon seyyarları mutsuz

Ergenekon seyyarları mutsuz.20417
  • Giriş : 23.10.2008 / 15:09:00

Türkiye gündeminin bir haftadır yoğunlaştığı Silivri Cezaevi önünde 'ekmek parası'nı arayan seyyar satıcılar, bugün de cezaevi önünde yerlerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak seyyarlar, birinci günün yoğunluğunu göremeyince hayal kırıklığına uğradı. Cezavı önünü adeta panayır alanına çeviren seyyarlar, umudunu koruyarak beklemeye devam etti.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Kampüsü'nde Pazartesi günü başlayan Ergenekon davası, bugün de devam ediyor. İlk duruşma öncesi cezaevi önünde toplanan çok sayıdaki göstericiye çay, simit ve birçok yiyecek maddesi satan seyyarlar, satışların memnuniyetini dile getirmişti. Televizyondan satışların iyi olduğunu gören diğer seyyar satıcılar da bugünkü duruşma için Silivri Cezaevi'ne akın etti.

Hummalı bir çalışmaya giren seyyardan kimi tezgahını açtı, kimi çayını demledi, kimi de yufka açmaya başladı. Bazıları da cezaevine epey uzak bir noktada 'ekmek parası'nı bekledi. Hazırlıklarını tamamlayan seyyarlar, duruşmanın başlamasını, cezaevi önünün kalabalık olmasını beklemeye koyuldu. Duruşma başladı ancak göstericilerden beklenen ilgi görülmedi.

Birinci günün yoğunluğunu televizyondan gördüklerini söyleyen seyyarlar, bekledikleri satışı yapamadıklarını belirtti. Hayal kırıklığına uğradıklarını ifade eden seyyarlar, buna rağmen beklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*