Ergenekon zanlılarının sorgusu başladı

Ergenekon zanlılarının sorgusu başladı.11908
  • Giriş : 08.01.2009 / 18:55:00

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüpheliler, Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifade işlemlerinin başladığı öğrenildi.

İstanbul Organize Suçlar Şubesi ile Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanan şüphelilerden muvazzaf askerler Beşiktaş'taki Merkez Komutanlığı'nda tutuluyor.

Dün sabah erken saatlerde başlatılan operasyon ile evlerinde yapılan aramaların ardından gözaltına alınan, aralarında emekli orgenerallerin de bulunduğu şüpheliler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanmaya başladı. Şüphelilerden emekli askerlerin Terörle Mücadele Şubesi'nde diğerlerinin de Organize Suçlar Şubesi'nde bulundukları ve işlemlerinin burada devam ettiği öğrenildi. Şüphelilerin avukatları da gün boyunca emniyet müdürlüğüne gelerek müvekkilleriyle ilgili bilgi aldı. Merkez Komutanlığı'nda tutulan 9 muvazzaf askerin işlemlerinin de burada yapıldığı belirtildi.

Öte yandan operasyon kapsamında 30 civarında el bombası, 40 silah ve çok sayıda mermi ele geçirildiği öğrenildi. Silah ve bombaların ağırlıklı olarak Sakarya'da ele geçirildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*