Ergenekon'a ilk davayı Yaşar Büyükanıt açtı

Ergenekon'a ilk davayı Yaşar Büyükanıt açtı.12982
  • Giriş : 30.01.2008 / 10:52:00

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçen bombalara yönelik başlatılan soruşturmada adı geçen zanlılardan biri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a hakaretten yargılanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Açıkistihbarat" isimli internet sitesinin sahibi Behiç Gürcihan ile Türk Gençliği Hareketi (TGH) İletişim Sözcüsü Cem Kılıç hakkında Büyükanıt Paşa'ya hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açılmıştı. Açıkistihbarat sitesinin sahibi Behiç Gürcihan, geçtiğimiz yıl temmuz ayında soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı Zekeriya Öz'e ifade vermişti. Tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Gürcihan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Söz konusu sitenin yazarlarından Gazi Güder de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'a yönelik eleştirel yazılara yer veren "Açıkistihbarat" isimli internet sitesinin sahibi Behiç Gürcihan, Cem Kılıç'a ait, "Bir başka gerçek devletin tepesindeki ulu-satıcılar ve Türk milleti" başlıklı yazıyı 16 Ocak 2007'de yayınladı. Söz konusu yazı sebebiyle Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Gürcihan ve Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile kamu görevlisine hakarette bulundukları gerekçesiyle 6 Şubat 2008'de Bodrum 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Gürcihan ve Kılıç hakkında, aynı makalede 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e hakaret ettikleri için de dava açmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious