Ergenekoncu Yıldız AK Partili çıktı

Ergenekoncu Yıldız AK Partili çıktı.17248
  • Giriş : 21.11.2008 / 22:01:00

Ergenekon davası sanıklarından İsmail Yıldız'dan önemli açıklamalar. İşte AK Parti'nin başarısı için herşeyini feda ettiğini söyleyen Yıldız'ın açıklamalarının tüm detayları.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde devam eden Ergenekon davasında bugün sözlü savunma yapma sırası tutuklu sanıklardan İsmail Yıldız'a geldi. Yıldız, AK Parti hükümetinin başarılı olması için tüm birikimini ortaya koyduğunu belirterek, “Hükümete karşı halkı silahlı isyana tahrik etmekle itham edilmem çelişkidir” dedi.

Başbakan Erdoğan'ın görevlendirdiği Başbakan Yardımcısı Nazım Erken, Hayati Yazıcı, İdris Naim Şahin ve Bülent Gedikli'ye brifingler verdiğini belirten Yıldız, AK Parti'nin doğru bulmadığı politikalarını, uygulamalarını demokratik ve yasal hakları kapsamında yazılarıyla da eleştirdiğini kaydetti.

“BAŞBAKAN, ALEYHİME 60 DAVA AÇTI”

Başbakan Erdoğan'ı eleştirdiği yazıları nedeniyle hakkında 60'a yakın dava açıldığını ve hakkında açılan davalar nedeniyle sanık sıfatıyla yargılandığını iddia eden Yıldız şunları söyledi:

“Açıkça tehdit edildiğim, yazılarıma bir son vermezsem bir şekilde susturulacağım bizzat Başbakan Erdoğan'ın avukatı tarafından, bana açtıkları bir davanın girişinde ifade edildi. Bu davanın gönüllü savcısı Başbakan Erdoğan; görmek, duymak ve delillendirmek yerine hayal ettikleri ve olmasını dilediklerini iddia olarak yazmıştır.”

“BİLGİSAYARDAN ANLAMAM, YÜZLERCE E-POSTA GELİR”

Yıldız, bilgisayardan anlamadığını, çıktı dahi almayı başaramayacak kadar bilgisayara uzak olduğunu belirterek, interneti kullanmayı da sanıklardan Behiç Gürcihan'ın kendisine öğrettiğini söyledi.

Yıldız, Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait çok gizli belge ve bilgilerin işyerindeki bilgisayarda bulunduğu iddiasını reddederek, “Bilgisayarımda böyle bir bilgi ve belge hiçbir zaman olmadı. Yaptığım iş nedeniyle sahte yüzlerce e-posta ve mektup gelir, bunları inceleme imkanım ve zamanım her zaman olmaz” dedi.

“SUÇUMU ÖĞRENİRSEM ANNEME YAZACAĞIM”

Yıldız, yazdığı eleştirel yazılar nedeniyle davaya dahil edildiğini ve sanıkların çok büyük bir bölümünü tanımadığını belirterek şunları söyledi:

“Eğer ben, iddia edildiği gibi devletin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üst kademelerinde görevli şahıslara hakarete varacak derecede yazılar yazıp isnatlarda bulunmuşsam, bunların bu dava ile ilişkisi nedir? Üyesi olduğum gizli örgütte ne gibi özel göreve sahibim. Bunu öğrenirsem anneme yazacağım. O da, neden burada yattığımı öğrenecek. SESAR Merkezine girip çıkan herkes kayıt altına alınmaktadır. Kimin girip çıktığı bellidir. SESAR'a gelenler örgüt üyesiyse pek çok AKP'li başkanı tutuklamak mümkün.”

Yıldız, iddianamede kendisiyle ilgili olarak, “Bazı kişiler için özel araştırmalar yapıp kişisel raporlar hazırlanması" ifadesinin kullanıldığına dikkat çekerek, bir araştırma şirketinin araştırma yapmasından daha doğal bir şey olamayacağını ve böyle gidilirse Türkiye de muhtarlık yapacak adamın bile bulunamayacağını kaydetti.

“İSTİHBARAT SERVİSLERİ SAVCIYI KULLANABİLİR” UYARISI

Yıldız, sanıklar arasında bulunan Bekir Öztürk ve Halil Behiç Gürcihan'ı tanıdığını ve bu kişileri istihbarat örgütleri tarafından bilerek veya bilmeyerek kullanılmaya karşı uyardığını belirterek, bu uyarıda bulunmasının iyi niyetli bir şey olduğunu söyledi. Bu uyarıları yapmasının suça dayanak olarak gösterilmesine tepki gösteren Gürcihan, “Sayın Savcım, lütfen dikkatli olunuz. Bazı istihbarat servisleri siz farkında olmadan sizi kullanabilir” dedi.
Suikast şemalarına da açıklık getirten Yıldız, şemaların "simülasyon" olduğunu ve Türkiye de ne olursa, neyin olabileceğini önceden öngörmek için hazırladıklarını açıkladı.

Yıldız'ın sözlü savunmasının ardından mahkeme heyeti duruşmayı 24 Kasım Pazartesi gününe erteledi. Yıldız, çapraz sorguya alınacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*