Ergenekon'da 11'inci dalga 13 ile sıçradı

Ergenekon'da 11'inci dalga 13 ile sıçradı.17967
  • Giriş : 22.01.2009 / 10:04:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:06:12

Ergenekon operasyonları 13 ile sıçradı. Şu ana kadar operasyonlarda 20'den fazla kişi gözaltına alındı. İbrahim Şahin'le irtibatlı suikast timleri yakalandığı iddia ediliyor. İşte ilk görüntüler:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişiler arasında Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin'le bağlantılı olduğu ileri sürülen polis ve askerlerin de olduğu iddia ediliyor. Şahin de bir önceki dalgada gözaltına alınmıştı.

İşte operasyonun yapıldığı illerden bazıları:

Ankara, İstanbul, Bursa, Tokat, Iğdır, Maraş, Şırnak, Elazığ, Sivas, Isparta, Antalya, Siirt, Hakkari, Gaziantep ve Hatay.

TÜRK METAL SENDİKASINDA ARAMA ÇALIŞMASINI SÜRDÜREN POLİS, BİNA YAPI PLANINI İSTEDİ

''Ergenekon'' soruşturması çerçevesinde Türk Metal Sendikası'nda arama yapan polis, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi'nin yapı planını istedi. Binanın krokisi getirildi.

Sendikanın Söğütözü'nde bulunan genel merkezinde, sabah saat 07.20'de başlayan arama sürüyor. Sendika Mali Sekreteri Mehmet Soyipek, Teşkilat Sekreteri İsmail Dursun ve Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Halime Aydın da arama çalışmalarına eşlik ediyor.

Aramayı sürdüren polisin sendika yetkililerinden genel merkez binasının yapı planı istediği öğrenildi. Polis, sendika çalışanlarının içeri girmesine izin vermezken, bazı çalışanlardan kilitli kapıların anahtarlarını aldı.

Türk Metal Sendikası Ankara Şube Başkanı Yavuz Gökçe, ''Aramayı bekliyor muydunuz?'' sorusunu, ''Türkiye'de demokrasinin nereye götürülmek istendiğini herkes biliyor'' diye yanıtladı. Gökçe, teşkilat, büro, muhasebe, basın ve sekreteryada 10 civarında bilgisayar bulunduğunu söyledi.

Bu arada soruşturma çerçevesinde gazeteci Ünal İnanç'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

 

ANTALYA'DA BİR EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Ergenekon soruşturması kapsamında Antalya'dan bir emniyet amiri ile bir polis memurunun ifadesine başvurulmak üzere İstanbul'a götürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*