Ergenekon'da 3 kişi daha adliyeye sevkedildi

Ergenekon'da 3 kişi daha adliyeye sevkedildi.12214
  • Giriş : 29.03.2008 / 12:33:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 12:42:33

''Ergenekon soruşturması'' kapsamında gözaltına alınan İşçi Partisi (İP) Genel Sekreteri Nusret Senem'in de bulunduğu 3 kişi adliyeye gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Ergenekon terör örgütü" ile ilgili soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan İP Genel Sekreteri Nusret Senem, İP Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek ve Ulusal Kanal İzmir temsilcisi Hayati Özcan'ın emniyetteki sorgu ve işlemleri sonuçlandırıldı.

Senem, Çiçek ve Özcan daha sonra, gözaltında bulundukları İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden çıkartılarak Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevkedildi.

Adliyeye hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından alınan 3 kişi, ardından savcılık katına çıkartıldı.

Ergenekon soruşturması

12 Haziran 2007 tarihinde, İstanbul Ümraniye'de Çakmak mahallesi Güngör sokaktaki bir gecekonduda 27 adet el bombası ve TNT kalıpları ile fünyelerin ele geçirilmesinin ardından açığa çıkartıldığı belirtilen "Ergenekon çetesi" ile ilgili soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca sürdürülüyor.

Soruşturma, Susurluk hükümlülerine, Danıştay saldırısına, Cumhuriyet gazetesine ve emekli generallere kadar uzandı.

Soruşturma kapsamında şu ana kadar aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Susurluk davası" hükümlüsü Sami Hoştan, avukat Kemal Kerinçsiz, emekli subay ve astsubaylar, avukat ve gazeteci-yazarlar ile doçentlerin de bulunduğu 44 kişi tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious