Ergenekon'da 5'i asker 15 gözaltı!

Ergenekon'da 5'i asker 15 gözaltı!.45478
  • Giriş : 18.01.2008 / 16:48:00
  • Güncelleme : 18.09.2008 / 18:06:34

5 ilde düzenlenen operayonlarda 15 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon Operasyonu kapsamında Ankara'da gözaltına alınan 8 kişi Adli Tıp Kurumu'na çıkarıldı.  

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde 8 kişi Ergenekon Operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Gözaltına alınan K.B, S.S, D.Y, H.D, R.Y, O.K, M.Ö ve ismi öğrenilmeyen bir kişi Adli Tıp Kurumu'na çıkarıldı. Gözaltına alınanlardan 6'sının dini motifli bir örgütle bağlantısı olduğu iddia edilirken, 1 kişinin ise askeri personel olduğu öğrenildi. Zanlıların, yapılan sağlık kontrolünün ardından İstanbul'a gönderilmesi bekleniyor.

3 KİŞİNİN SORGULARI SÜRÜYOR

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gözaltına alınan oyuncu Nurseli İdiz'in avukatı Burak Yalnızer, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesindeki yerleşkesine geldi.

Avukat Yalnızer ile emniyete gelen İdiz'in kızı Elif İdiz, gazetecilerin soruları üzerine, annesinin Ulus'taki evlerinde gözaltına alındığını ve evdeki bazı eski program CD'lerine el konulduğunu belirterek, konu hakkında başka bilgisi olmadığını söyledi.

Avukat Yalnızer de Nurseli İdiz ile görüşemediğini ve yarın emniyete yeniden geleceğini ifade ederek, yarına kadar İdiz ile görüşme yasağı olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*