Ergenekon'da 'Agarta' efsanesi ortaya çıktı!

Ergenekon'da 'Agarta' efsanesi ortaya çıktı!.22587
  • Giriş : 17.07.2008 / 12:31:00

İddianamenin içeriği ile ilgili basına sızan bilgilerden sonra bir 'Agarta' efsanesi ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon terör örgütü ile ilgili iddianamenin hazırlanıp mahkemeye sunulmasının ardından iddianamenin içeriği ile ilgili basına sızan bilgilerden sonra bir 'Agarta' efsanesi ortaya çıktı. İddianamede olup olmadığı bile kesin olarak bilinmeyen 600 yıllık efsane ile ilgili hergün büyük gazetelerde haberler çıkıyor, köşe yazarları Agarta'yı yazıyor.

TARAF ÇETENİN KİTABINI YAYINLADI
Ergenekon çetesinin varlığına inanmayanlar 'Agarta' efsaneleri ile iddianameyi sulandırmaya çalışsa da, Taraf gazetesi çeteyle ilgili hergün yeni bir bombayı patlatıyor. Taraf, bugün de çetenin kitabını yayınladı. "ERGENEKON ANALİZ "Yeni Yapılanma ve Geliştirme Projesi" adıyla kitaplaştırılan raporda 9 maddelik eylem planı yer alıyor. 'Çetenin kuruluş belgesi' olarak adlandırılan belgede, Bir Numara ve altındaki altı komutan ve sivil başkanın dehşet verici programı yer alıyor.


1-POLİTİKACILARA SUİKAST YAPILACAK

SİVIL AJANLARA YÖNELİNDİ
Ergenekon'un "Analiz" başlıklı temel belgesi 29 Ekim 1999 tarihli. Belge TSK bünyesindeki Ergenekon'un sivil seçkinleri kapsayıp üniversite öğrencilerini ajanlaştırılarak yeniden yapılanmasını öngörüyor.

TEKYOL SUİKAST YAPMAK
Belge karşı kamptaki politikacıları tasfiye etmenin iki yolu olduğunun altını çiziyor: Dezenformasyon ve suikast. Sonra birinci seçeneği "Etkisi kalmadı" diyerek dışarıda bırakıyor: Gerive tek yol kalıyor, suikast...

2-NAYLON TERÖR ÖRGÜTÜ KURULACAK
Belge terör örgütlerinin mutlaka kontrol altında tutulmasını ve gereğinde "naylon terör gruplan" oluşturularak terör dünyasına yön verilmesini öngörüyor. "Ulusal ve uluslararasi illegal örgütlerle işbirliğine yönelmek kaçınılmaz bir zorunluluktur" saptaması yapıyor.

3-UYUŞTURUCU VE KİMYASAL SİLAH İŞİNE GİRİLECEK
Almanya'nın uyuşturucu üretiminin olmazsa olmaz maddesi olan asit anhidrit tekeli kurduğu iddiasını gıptayla aktaran örgüt belgesi uyuşturucudan para kazanma yolunu tavsiye ediyor.
 
Kimyasal silah üretimi

Türkiyenin silah üretmediği için kaçınılmaz olarak uyuşturucu köprüsü olduğunu belirten belge, "Bir başka şans da kimyasal silah üretimidir, bu konuda nitelikli eleman var" tesbiti yapıyor.

4-KARA PARA AKLANACAK
Örgüt belgesinde en yüksek kâr elde etme ve para aklama yolu olması nedeniyle kimya ve ilaç sanayiine, hava kargo taşımacılığına girilmesi hedefleniyor. İllegal yollardan elde edilecek paranın özkaynak olarak örgütün legal şirketlerinde aklanması öneriliyor.

5-YANDAŞ MEDYA OLUŞTURULACAK
Ergenekon'un medya kuruluşlarını mutlak bir biçimde kontrol etmesi gereğinin altını çizen belge, örgütün kendi medya kuruluşlarını oluşturarak ulusal ve uluslararası medya üzerindeki denetimi pekiştirmesinin zorunlu olduğunu belirtiyor.

6-YARAR SAĞLAMAYAN AJANLAR ÖLDÜRÜLECEK
Belgenin en ürkütücü bölümü, varlığından sadece başkanın haberdar olacağı "Kontrol Dairesi" ile ilgili. Bu dairenin personeli tercihen "merhametsiz" özel kvvetler görevlilerinden oluşacak.

Örgütün temizlikçileri
Dairenin ilk görevi operasyon sırasında temizleme ve ortadan kaldırma işlemlerinden doğacak sorunları çözmek. İkinci görevi ise davaya ihanet eden ve yarar sağlamayan ajanlan öldürmek.

7-YABANCI BANKALARDAKİ HESAPLAR BOŞALTILACAK
Belge örgütün üretim tesislerine, ticari holdinglere ve bankalara doğrudan ve mutlak sahip olması gerektiğini söylüyor. Başka şirketlere sızıp hackerlar eliyle bunların banka hesaplarının içeride ve dışarıda boşaltılmasının, naylon şirket kurup işleri bittiğinde personelin ortadan kaldınlmasını öneriyor.

8-ASKERİ ATAŞELERDEN YARARLANILACAK
Örgüt yurtdışı faaliyetlerde elçiliklerde görevli askeri personele özel bir misyon yüklüyor: "Çeşitli ülkelerde ticari şirket kurup finansal güç kazanımı yoluna gidilmeli, askeri ataşelerden mutlaka gerektiği biçimde yararlanılmalıdır"

9- BÜTÜN STK'LAR KONTROL EDİLECEK
Belgede yeni sivil toplum kuruluşları oluşturma hedefiyle de yetinilmiyor: "Ergenekon Türkiye'deki türn STK'ları kontrol altma almaldır." deniliyor. 

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*