Ergenekon'da çapıcı bağlantılar!

Ergenekon'da çapıcı bağlantılar!.13193
  • Giriş : 15.05.2009 / 11:31:00

İddia edilen ETÖ kapsamında gözaltına alınan Reina'nın güvenlikçisinde Danıştay saldırdanı Arslan'ın kartviziti çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gözaltına alınan güvenlikçiler OYAK'ta mı eğitim gördü?

Hatırlanacağı üzere Danıştay baskını gerçekleştiğinde Danıştay binasının güvenliğini OYAK Güvenlik Şirketi sağlıyordu. Binanın güvenliğini sağlayan OYAK'ın güvenlikçilerinin saldırı anındaki ihmalleri çokça tartışılmıştı.

Yine müşterilerine 24 saat garanti taahhüdünde bulunan OYAK'ın yerleştirdiği kamera sistemi saldırıdan bir gün önce arızalı çıkmış ve saldırı anı kayıtlarda yer almamıştı.

Alparslan Arslan'ın karviziti üzerinde çıkan güvenlikçi ve arkadaşının OYAK Güvenlik Şirketi'nde eğitim gördüğü iddia edildi...

İŞTE ÇARPICI BAĞLANTILAR...

Reina'nın güvenlik Müdürü Ergin Geldikaya'nın ardından gözaltına alınan iki güvenlikçiden birinde Danıştay saldısırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan'ın kartvizitleri çıktı. İki güvenlikçi de, Danıştay'ın güvenliğini sağlayan şirkette eğitim almış.

Poyrazköy ile Reina'nın güvenlik müdürü Ergin Geldikaya'da ele geçen cephaneliğe ilişkin soruşturmanın ucu Danıştay saldırısına uzandı. Reina Güvenlik Müdürü eski SAT Komandosu emekli Astsubay Ergin Geldikaya ile birlikte gözaltına alınan iki güvenlikçinin ise Danıştay'ın güvenliğini sağlayan şirkette eğitim aldığı iddia edildi. Şüphelilerden birinde Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparlan Arslan'a ait kartvizitlerin de çıktığı öğrenildi. Poyrazköy ve Reina baskınında ele geçen cephanelikte bulunan silahlar ile Danıştay saldırısı arasındaki bağlantının da araştırıldığı belirtildi.

ESKİ SEVGİLİ İHBARI

Önceki gün gözaltına alınan Ergin Geldikaya'nın, bilgisine başvurulmak üzere dün gözaltına alınan Seray Sever A'nın ihbarıyla yakalandığı öğrenildi. 'Eski sevgili' olduğu iddia edilen A'nın, Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı ihbarın ardından Geldikaya'nın teknik takibe alınarak izlendiği, ardından operasyonun düzenlendiği belirtildi. Geldikaya'nın evinde yapılan aramada tüfek bombaları, el bomlaları, bomba yapımda kullanılan malzemeler ve 3 bin mermi ele geçirildiği öğrenildi. Geldikaya'nın evinde el konulan belgelerde yapılan inceleme ve teknik takipte elde edilen bilgilerden yola çıkan polisin, Geldikaya ile irtibatlı olduğu belirlenen Hakan Arslan ve Aşkın Lale isimli güvenlikçileri de gözaltına aldı. Hakan Arslan'ın Danıştay saldırısı sırasında Danıştay'ın güvenliğini sağlayan bir şirkette eğitim aldığı iddia edildi. Hakan Arslan'ın gözaltına alındığı sırada üzerinde yapılan aramada Alparslan Arslan'a ait kartvizitler çıktığı öğrenildi.

İLGİNÇ BAĞLANTILAR

Gözaltına alındıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alınan Reina'nın güvenlik müdürü Geldikaya'nın, Poyrazköy'de bulunan cephanelikle ilgili oluğu gerekçesiyle tutuklanan Emeklli Deniz Binbaşı Levent Bektaş ile irtibatta oluduğu iddia edildi. Soruşturma kapsamında bir emekli astsubayın arandığı, aranan bu emekli astsubayın da Ergenekon tutuklulurı ile bağlantısının tesbit edildiği iddia edildi. Gözaltına alınan üç kişinin sorgusu devam ediyor.

'Operasyon bize değil güvenliğe'

Reina'nın işletmecisinin avukatı Mehmet Işık, son Ergenekon operasyonunun işletmeleriyle bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı. Aramaların tamamen hizmet veren özel güvenlik şirketi elemanıyla ilgili olduğunu belirten Işık, Reina'nın müşterilerinin güvenliği için Marmara Özel Güvenlik Şirketi'nden hizmet aldığını söyledi. Reina'da çalışan güvenlik görevlileri hakkındaki araştırma ve soruşturmadan Marmara Güvenlik Şirketi'nin sorumlu olduğunu belirten Avukat Işık, 'Hakkında araştırma yapılan güvenlik görevlisinin, emekli asker olduğu öğrenilmiştir'' dedi.

AKTİFHABER - STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*