Ergenekon'da çok konuşulacak iddia

Ergenekon'da çok konuşulacak iddia.5750
  • Giriş : 31.05.2009 / 04:37:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:16:49

Ölme ve öldürme yemini ile tanınan Kuvayı Milliye Derneği, Ergenekon Davası’nda yine gündeme geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Tutuksuz sanık Yusuf Görüm, Fikri Karadağ'ın Milli Savunma Bakanlığı tarafından derneğe ödenek aktarılacağını söylediğini iddia etti. Öte yandan Ergenekon dava dosyasının kitap halinde bastırılması da duruşmanın önemli gündemlerinden biriydi.

Türkiye, Genel Başkanlığını Ergenekon'un tutuklu sanığı emekli Kurmay Albay Fikri Karadağ'ın yaptığı Kuvayi Milliye Derneği'ni bu görüntülerle tanıyor.

KUVAYİ MİLLİYE ÖDENEK VERİLDİ Mİ?

"Ölme ve öldürme yemini" ettiren dernekle ilgili bugün çok önemli bir iddia gündeme geldi.

Silivri'de görülen Ergenekon Davası'nın 92. duruşmasında tutuksuz sanık Yusuf Görüm, Dernek Başkanı Karadağ'ın kendilerine, maddi açıdan zor durumda olan derneğe Milli Savunma Bakanlığı'ndan ödenek geleceğini söylediğini aktardı.

ALPARSLAN ARSLAN İLE GÖRÜŞTÜM

Karadağ Görüm"ün bu iddiasını yalanladı. Görüm, Danıştay saldırganı Alparslan Arslan ile de görüştüklerini anlattı. Örgütün teorisyeni olduğu iddia edilen Kuddusi Okkır ile birlikte iş yaptığını söyleyen Görüm, kardeşi Hüseyin Görüm'e ait Maltepe'deki konteynırda zaman zaman Muzaffer Tekin ve Kuddusi Okkır'la da karşılaştığını söyledi.

İDDİANAMENİN KİTAP OLMASI GÜNDEMDE

Öte yandan Ergenekon Davası iddianame ve delil klasörlerinin kitap haline getirilmesi gündeme geldi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, davaya ait klasörlerin kitap halinde bastırılarak, tutuklu sanıkların bulunduğu Silivri Cezaevi kütüphanesine konulmasını talep etti.

İDDİANAME 350 CİLT KİTABA DENK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da bir çalışma yaptı ve 500 klasörden fazla evrakı bulunan Dava dosyasının ortalama 350 ciltlik bir ansiklopedi olacağını tespit etti. Dosyayı kitaplaştırma çalışması da ortalama 50 bin TL'ye mal oluyordu. Davanın taraflarının her birinin kitapları talep etmesi halinde bu masraflar da katlanacaktı. Bu yüzden savcılık, ceza ve tutukevi kütüphanelerine konulacak her türlü eşyanın ceza idarelerinin takdirinde olduğunu hatırlattı.

KAYIP YAKINLARI DOSYASI

İnsan Hakları Derneği üyesi bir grup avukat ve kayıp yakınları ise gözaltında kaybolanlarla ilgili soruşturma dosyalarının yeniden açılması için Ergenekon savcılarına başvuruda bulundu. Avukatlar, dosyaların Ergenekon kapsamında yeniden açılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*