Ergenekon'da gözaltındaki isimler

Ergenekon'da gözaltındaki isimler.11420
  • Giriş : 07.01.2009 / 21:38:00
  • Güncelleme : 07.01.2009 / 21:38:30

Paşalar, emekli ve muvazzaf subaylar, gazeteciler ve emniyet amiri var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon kapsamında 6 ilde eş zamanlı operasyon yürütülürken 30'a yakın kişi gözaltına alındı. İzmir'de 3 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel ve gazeteci Engin Aydın da gözaltına alındı.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA ARALARINDA Ankara VE İSTANBUL'UN BULUNDUĞU 6 İLDE YAKLAŞIK 30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında aralarında Ankara ve İstanbul'un da bulunduğu 6 ilde yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının başvurusu üzerine İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi ''yakalama, arama ve inceleme'' kararı verdi.

Karar çerçevesinde, polis ekipleri 6 ilde eş zamanlı olarak adresleri belirlenen kişilerin ev ve iş yerlerinde arama yapıyor.

Polisin yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

SORUŞTURMASI KAPSAMINDA ANKARA'DA 6 KİŞİNİN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Ankara'da toplam 7 kişinin evinde arama yapıldığı bildirildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının başvurusu üzerine İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara'da 7 kişi hakkında ''yakalama, arama ve inceleme'' kararı verdi.

Buna göre, sabah erken saatlerde harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel ile Engin Aydın ve Erdal Şahin'ın evlerinde eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ın ise general lojmanlarındaki ikametinde arama yaptı. Aramalar sırasında evlerde bulunan bilgisayarların içerisindeki dosyaların yedeklerinin alındığı da belirtildi.

Bu kişilerin, ev aramalarından sonra gözaltına alınacağı ve sağlık kontrolünün ardından Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüleceği öğrenildi. 7 kişinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

TUNCER PAŞA VE KEMAL GÜRÜZ'ÜN EVİNDE ARAMA

Polis eski MGK Genel Sekreteri emekli Org. Tuncer Kılınç ve eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün evinde arama yapıyor. Eski MGK Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç'ın da gözaltına alınacağı iddia ediliyor.

ORDU ESKİ KOMUTANI GÖZALTINDA

Eski 2. Ordu Komutanı Org. Kemal Yavuz'da gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINAN ESKİ Genelkurmay ADLİ MÜŞAVİRİ EMEKLİ TÜMGENERAL ŞENEL, SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel, sağlık kontrolünden geçirildi.

Sivil polisler eşliğinde Ankara Adalet Sarayı'na getirilen Şenel, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, sivil bir otomobille Emniyet'e götürüldü.

İZMİR'DE BİR YÜZBAŞI İLE EMNİYET AMİRİ GÖZALTINA ALINDI

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında İzmir'de bir yüzbaşı ile emniyet amirinin gözaltına alındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Emniyet Amiri E.E. ile ismi açıklanmayan denizci bir yüzbaşı gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen talimat üzerine gözaltına alınan 2 kişinin İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildiği öğrenildi.

SİVAS'TA 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, ARAMALARDA CEPHANELİK ÇIKTI

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında Sivas'ta 9 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Soruşturması kapsamında Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan operasyonda 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Bu kişilerle birlikte 2 adet el bombası, 1 adet ''kalem silah'', çok sayıda ruhsatsız av tüfeği, kesici aletler, 36 adet mermi ve bol miktarda dijital materyal ele geçirildiği belirtildi.

Soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.

-İSTEK VAKFI'NDA POLİS İNCELEMESİ

İstek Vakfı'nın Kadıköy'deki yönetim binasında polislerce inceleme yapılıyor.

Alınan bilgiye göre, İstek Vakfı'nın Kadıköy Acıbadem'deki yönetim binasına saat 07.00 sıralarında gelen polis, içeri girerek inceleme başlattı.

Polisin vakıftaki incelemeleri sürüyor.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*