Ergenekon'da hastalanmak moda oldu

Ergenekon'da hastalanmak moda oldu.14392
  • Giriş : 22.01.2009 / 13:20:00
  • Güncelleme : 22.01.2009 / 12:58:05

Eezaevine gönderilen Ergenekon tutukluları moda haline gelen hastalanma akıllar kurt düşürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon terör örgütü kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılması aynı hastanede yatan JİTEM'ci emekli Albay Arif Doğan'ı yeniden gündeme getirdi.

25 Eylül 2008'de rahatsızlanarak Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Arif Doğan, iki gün sonra Koşuyolu'na sevk edilmişti. Yaklaşık dört aydır hastanede yatan Doğan'ın tedavisiyle ilgili son söz söylenemiyor. Emekli albayın kalbindeki enfeksiyon nedeniyle gözlem altında tutulduğu belirtiliyor. Başhekim Prof. Dr. Cevat Yakut, Doğan'ın ciddi bir kalp problemi yaşadığını, yapılacak müdahaleyle ilgili son durumun Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelecek ekibin vereceği karardan sonra netleşeceğini ifade etti. Doğan, Koşuyolu'na geldiğinde 'kalp ön duvar akut transmural miyokart enfarktüsü' yani kalp krizi teşhisiyle yoğun bakıma alınmış, daha sonra tutuklular koğuşuna indirilmişti. Emekli albayın panik atak ve diyabet olmasının da rahatsızlığını etkilediği öne sürülüyor. Doğan, tutuklu ve hükümlü hastaların tutulduğu koğuşta Levent Ersöz'le birlikte iki kişilik odada kalıyor.

JİTEM'in kurucusu olduğu iddia edilen Arif Doğan, Ergenekon operasyonunun 6. dalgasında 15 Ağustos 2008'de gözaltına alınmıştı. Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nde rahatsızlanan Doğan, hastanede, "Ben ülkeye yıllarca hizmet ettim. Buralara düşecek adam değilim." diye bağırdığı için başka odaya alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*