Ergenekon'da son gelişme!

Ergenekon'da son gelişme!.18513
  • Giriş : 05.05.2009 / 10:35:00

Ergenekon davasının 81. duruşması başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi salonunda yapılan yargılamanın bugünkü duruşmasına, Erkut Ersoy, Ümit Sayın, Kahraman Şahin, Ergün Poyraz, Hayrettin Ertekin, Mete Yalazangil, Murat Çağlar, Muhammet Yüce ve Erol Ölmez dışındaki tutuklu 27 sanık katıldı. Duruşmada, tutuksuz sanıklardan Güler Kömürcü Öztürk, Kemal Şahin, Mehmet Murat Yücel, Feridun Refik Nuhoğlu ve Ayşe Asuman Özdemir de hazır bulundu.

Çapraz sorgusu sırasında rahatsızlandığı için savunması yarım kalan Ayşe Asuman Özdemir, salondaki kürsüye geçti. Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, Özdemir'e savunma yapabilecek durumda olup olmadığını sordu.

Özdemir, konuşabileceğini ancak isimleri hatırlamakta zorlandığını söyledi.

Özdemir'in avukatı ise müvekkilinin karaciğer nakli için sırada beklediğini ifade ederek, mahkemenin çağrısı üzerine duruşmaya getirdiklerini bildirdi.

Ayşe Asuman Özdemir'in rahatsızlığı nedeniyle duruşmada hazır tutulan Dr. Hacı Aydın, Özdemir'den incelemek üzere sağlık belgelerini istedi. Aydın, yaptığı incelemenin ardından Özdemir'in ifade vermesinde bir engel bulunmadığını belirtti.

Bunun üzerine Özdemir'e, Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın tarafından soru yöneltilmeye başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*