Ergenekon'da sürpriz isim Peker

Ergenekon'da sürpriz isim Peker.11080
  • Giriş : 30.10.2008 / 10:36:00
  • Güncelleme : 30.10.2008 / 10:37:48

Ergenekon duruşması başladı. Başka suçlardan tutuklu bulunan Sedat Peker ilk defa duruşmaya getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon davası sanıklarından Sedat Peker, ilk defa duruşmaya getirildi. Başka davalardan tutuklu bulunan Sedat Peker'in yanı sıra bugünkü duruşmaya, sadece 9 tutuksuz sanık katıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon duruşması başladı. Başka davalardan tutuklu bulunan ve aynı zamanda Ergenekon davasının da sanığı olan Sedat Peker, ilk defa duruşmaya getirildi. Tutuklu sanıkların yanı sıra; Güler Kömürcü ve İbrahim Benli'nin aralarında bulunduğu 9 tutuksuz sanık duruşma salonunda yerini aldı.

Bugünkü duruşmada iddianamenin okunmasına devam edilecek.

Ergenekon Terör Örgütü davasının görüldüğü Silivri Ceza İnfaz Kurumu ve çevresine sis çöktü. Sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

Türkiye'nin sisli ve puslu dönemlerine ışık tutması beklenen Ergenekon Davası'na devam ediliyor. 20 Ekim'de başlayan duruşmaya sırasıyla 23 Ekim, 27 Ekim ve 28 Ekim'de yapılan oturumların ardından bugün kaldığı yerden devam edilecek. Saat 09:30'da başlayacak olan oturumda iddianame okunacak. Şimdiye kadar 121 sayfalık kısmı bitirilen iddianamenin okunmasına geçilecek.

Ergenekon Davası'ın takip etmek için sabah erken saatlerde yola çıkan basın mensupları da Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu önündeki yerlerini yavaş yavaş almaya başladı. Silivri'ye gelen basın mensupları sis sürprizi ile karşılaştı. Silivri'de etkili olan sis görüş mesafesini oldukça düşürdü. Öyle ki sis nedeniyle cezaevi, basın mensuplarının bulunduğu ana kapıdan görünmeyecek durumdaydı. Ancak ilerleyen dakikalarda sis dağılmaya ve etkisini kaybetmeye başladı. Güneşin de kendini iyice göstermesi ile etraf daha iyi seçilir hale geldi. 07:40 itibariyle sisin ortadan kalktığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*