Ergenekon'da tutuklu sayısı 53'e çıktı

Ergenekon'da tutuklu sayısı 53'e çıktı.21359
  • Giriş : 05.07.2008 / 13:18:00

''Ergenekon soruşturması'' çerçevesinde tutuklananların sayısı 53'e çıktı. Sürdürülen soruşturma kapsamında, daha önce de emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 48 kişi daha tutuklanmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon Soruşturması'' çerçevesinde tutuklanması talebiyle mahkemeye gönderilen emekli Tümamiral İlker Güven, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve Osman Gürbüz'ün de aralarında bulunduğu 6 kişinin mahkemedeki işlemleri devam ediyor.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, dün akşam saatlerinde sevk edildikleri Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, soruşturmayı yürüten savcılıktaki sorgularının tamamlanmasının ardından, bu sabah saatlerinde tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen emekli Tümamiral İlker Güven, Mustafa Balbay, Osman Gürbüz ve Durmuş Ali Özoğlu'nun sorguları sürüyor.

Bu kişiler dışında tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilince rahatsızlanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kemal Aydın ve kardeşi Neriman Aydın'ın da tedavisi tamamlandı. Aydın kardeşler daha sonra yeniden adliyeye getirilerek mahkemeye çıkartıldı.

-ERUYGUR VE TOLON SAVCILIKTA-

Adliyeye dün getirilen, ancak savcılık sorgusunun başlamasının ardından tansiyon sorunu nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırılan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı ve emekli Orgeneral Şener Eruygur da, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi sonrası adliyeye getirildi. Eruygur'un da savcılık sorgusunun yapılacağı öğrenildi.

Bu sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden soruşturmayı yürüten savcılığa çıkartılmak için adliyeye getirilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da savcılık katındaki işlemleri devam ediyor.

-TUTUKLU SAYISI 53'E YÜKSELDİ-

Soruşturma çerçevesinde son olarak gözaltına alınan 21 kişiden 3 Temmuz perşembe günü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine çıkartılan 6 kişiden Barbaros Hayrettin Altıntaş tutuklanmış; Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, İşçi Partisi Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Tunç Akkoç, Siyami Yalçın, Muhammet Murat Avar ve Hamza Demir mahkemeden salıverilmişti.

Bu kişiler dışında dün adliyeye getirilen ATO Başkanı Sinan Aygün, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, İbrahim Özcan ve Birol Başaran tutuklanmış; Prof Dr. Ercüment Ovalı ise kefaletle serbest bırakılmıştı.

Sürdürülen soruşturma kapsamında, daha önce de emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 48 kişi daha tutuklanmıştı.

''Ergenekon Soruşturması''nda, son operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin de tutuklanmasıyla cezaevinde bulunanların sayısı 53 yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious