Ergenekon'da tutuklular ve salıverilenler

Ergenekon'da tutuklular ve salıverilenler.17967
  • Giriş : 13.01.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 12.01.2009 / 23:47:08

Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan son isimler de hakim karşısındaydı. İşte sorgulamada son durum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen eski MGK Hukuk Müşaviri Emekli Tümgeneral Erdal Şenel, sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından ifadesi alınan Erdal Şenel, "terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi.

Şenel, İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki sorgusunun

ardından serbest bırakıldı. Şenel'e, mahkeme tarafından yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

Şenel, adliyeden ayrılırken de gazetecilerin soruları üzerine, çok yorgun olduğunu, gizlilik kararı bulunduğu için konuşamayacağını söyledi.

YAVUZ PAŞA'DA SERBEST

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli Orgeneral Kemal Yavuz, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından getirildiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde cumhuriyet savcısına ifade veren emekli Orgeneral Kemal Yavuz, daha sonra serbest kaldı.

Yavuz, yargıç ve savcıların giriş yaptığı bölümden çıkarak, öğle

saatlerinde getirildiği adliyeden ayrıldı.

YILDIRIM TUTUKLANDI

Bu arada Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen Albay Vural mahkemeden serbest bırakılırken mahkeme, Çağdaş Türkiye Partisi Genel Başkanı Hasan Ataman Yıldırım ve Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Engin Aydın tutuklanırken tutuklanmasına karar verdi.

KILINÇ VE ÇINAR SERBEST

Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve emekli Kurmay Albay İlyas Çınar, savcılık tarafından adli kontrol talebiyle mahkemeye gönderildi. Ancak, mahkeme adli kontrole gerek görmedi, Kılınç ve Çınar'ı serbest bıraktı.

Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan, İlhami Ümit Handan, Özkan Bektaş, Coşkun Umur, Mehmet Engin Erkılıçoğlu, Erdal Şahin ve Bekir Çelik de savcılıkta serbest bırakıldı.

ALBAY VURAL SERBEST

Savcılık son alarak Çağdaş Türkiye Partisi Genel Başkanı Hasan Ataman Yıldırım, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Engin Aydın ve emekli Albay Hüseyin Vural'ı tutuklama talebiyle mahkeme sevk etti.

Emekli albay Hüseyin Vural serbest bırakılırken, Hasan Ataman Yıldırım ve Engin Aydın tutuklandı. Engin Aydın, çıkarıldığı mahkeme tarafından "terör örgütüne üye olmak" gerekçesiyle tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*