Ergenekon'da üç sürpriz tahliye kararı

Ergenekon'da üç sürpriz tahliye kararı.17248
  • Giriş : 24.01.2009 / 14:00:00
  • Güncelleme : 24.01.2009 / 13:00:56

Ergenekon'da üç isim daha dün akşam saatlerinde tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Ergenekon” davasının 11 aydır tutuklu bulunan sanıkları Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karabulut, Gazeteci-Yazar Vedat Yenerer ve emekli Astsubay Orhan Tunç'un tahliyesine karar verildi.

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunun Gazeteci Vedat Yenerer, emekli Astsubay Orhan Tunç ve Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, 41.duruşmada tahliye edildi.

Tahliye edilen Yenerer, Tunç ve Karabulut işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Tahliye edilenler, cezaevinden çıkarkan yakınları kapıda Türk bayrakları ile bekledi.

YENERER, " BİZE BU OYUNU OYNAYANLAR, BU KİRLİ OYUNU OYNAYANLAR UTANSINLAR"

Cezaevinden çıkışta habercilerin sorularını yanıtlayan gazeteci Vedat Yenerer, "Biz utanmıyoruz. Bize bu oyunu oynayanlar, bu kirli oyunu oynayanlar utansınlar. İçimizdeki Atatürk sevgisini, içimizdeki vatan sevgisini, üniter yapıya ve Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne olan inancımızı, bize bu oyunu oynayanların yedi sülalesinin gücü yetmez değiştirmeye. Biz tahliye olduk, ama kalbimiz içerde kaldı. Çok değerli, trafik cezası bile yememiş, hırsızlık yapmamış, vurgun yapmamış, kimseyi dolandırmamış, devletten kredi almamış, devlete vergi borcu takmamış tertemiz insanlar var orada ve bu insanlar alçakça suçlanıyorlar. Ama yüce Türk adaletine güveniyoruz ve biraz gecikmişte olsa hak yerini buldu. Ama bundan sonraki mücadelemiz devam edecek. Ben mahkemede bir şey söyledim. Benim hayatımdan 11 ay aldı. Yakınlarımdan ailemden, sevdiklerimden 11 ay çaldılar. Çalanların sırtlarından ceketlerini alana kadar hukuk mücadelem devam edecek" dedi

ORHAN TUNÇ," "İÇERİDEKİ KAHRAMANLAR ÇOK MUTLULAR, HİÇ SIKINTILARI YOK"

Tahliye edilen emekli Astsubay Orhan Tunç ise, "İçerideki kahramanlar çok mutlular, hiç sıkıntıları yok. Çok sevindiler biz çıktık diye.Hırsızlık yapmadık, arsızlık yapmadık, önce vatan dedik. Vatan için geldik buraya. Biz Cumhuriyet savaşçılarıyız. Mustafa Kemal ilke ve inkılapları ile ülkemizin bağımsız bütünlüğünü düşündük. Başka bir şey yapmadık. Ama 11 aydan beri bizi suçlayanlar, bize her türlü iftirayı atanlar, onları Allah'a havale ediyorum. Allah onların hakkında en iyisini verecektir" diye konuştu.

MUAMMER KARABULUT, "11 AYLIK SÜRE İÇERİSİNDE BENİ NEDEN TUTUKLADIKLARINI ÖĞRENEMEDİM"

Tahliye edilenlerden Noel Baba Vakfı Başkanı Muammer Karabulut ise, Antalya'da gözaltına alındığını ifade ederek, "İstanbul'da Ergenekon lobi belgesi çıkmış, o da ne yazık ki polisin bir hatası sanırım. Bu aynı şekilde iddianameye de girmiş. Benim burada 12 duruşma süren bir hukuk mücadelem oldu. Sonuçta iddia makamı bunu kabul etti. Sanırım bu gün ki tahliyeye de etkisi oluğunu düşünüyorum. Ama 11 aylık süre içerisinde beni neden tutukladıklarını öğrenemedim. Benim suçum neydi? Benim üzerimdeki kuvvetli şüphe neydi? Onu bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ki bu Ergenekon davası veya Ergenekon uydurması açıkça Türk milletini esir almak için yapılmıştır. Ben burada Türk milleti adına esirdim. Onun ötesinde başka bir şey yoktu. İçerdeki arkadaşlar benden daha mutlu daha sevinçlilerdi. Benim sevincim onların sevinci yanında azdı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*