Ergenekon'la birleştirmeye red cevabı!

Ergenekon'la birleştirmeye red cevabı!.9759
  • Giriş : 20.02.2009 / 15:58:00

Avukat Aydın Şahin, Aydınlık Dergisi Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk'un, ''Hakan Saraylıoğlu'nun öldürülmesine iştirak etmek'' suçundan dava dosyasının ''Ergenekon'la birleştirilmesine itiraz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Avukat Şahin tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine verilen itiraz dilekçesinde, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında müvekkiline ait el konulan ajandadaki notlara ilişkin inceleme raporunun 12 Haziran 2008 tarihli olduğu ve bu tarihte ''Ergenekon'' soruşturmasının devam ettiği kaydedildi.

Dilekçede, ''Ergenekon'' iddianamesinde de bu konunun belirtildiği ifade edilerek, soruşturma aşamasında birleştirme olanağı varken birleştirilmenin yapılmadığı savunuldu.

Davanın tensip zaptında belirtilen ara kararlar yerine getirilmeden birleştirilmenin yapılmasının usule aykırı olduğu savunulan dilekçede, ''DHKP/C terör örgütünün yaptığı açıklama esas alınarak bu davanın açıldığı, örgütün açıklamasında Saraylıoğlu'nun 2 Şubat 2006'da cezalandırılarak öldürüldüğü, ancak maktulün cesedinin 1 Şubat 2006 günü bulunduğu'' kaydedildi.

Dilekçede, ''terör örgütünün kendini güçlü göstermek için yaptığı yalan propagandalardan biri olduğu hemen anlaşılan bu açıklamanın doğru kabul edilmesinin hukukumuz açısından acı verdiği'' dile getirilerek, 25 yıllık gazeteci olan müvekkilinin kendisine gelen haber notlarını ajandasına almasının doğal olduğu ileri sürüldü.

Dilekçede, 2500 sayfa iddianame ve yüzlerce sayfa eki bulunan ''Ergenekon'' dosyasıyla birleştirme yapmanın Serhan Bolluk''un ''hemen aklanma hakkının gasp edilmesi'' anlamına geldiği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*