Ergenekon'nun cephane envanteri

Ergenekon'nun cephane envanteri.15352
  • Giriş : 11.01.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:19:53

Ergenekon operasyonları ile birlikte ele geçirilen cephane ve mühimmatların listesini kabarttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ergenekon terör örgütü kapsamında yapılan gözaltılara tepki gösteren çevreler, sürekli bu terör örgütünün silahları nerede sorusunu gündeme taşıyorlardı. Ankara gölbaşı'nda bulunan cephanelik de gösterdi ki; Ergenekon terör örgütü'nün değil silahları, gizli cephanelikleri var. Resmi olmayan bilgilere göre şu ana kadar bulunan bomba ve silahlar daha bulunanların yüzde biri bile değil.

İLK CEPHANELİK ÜMRANİYE'DE BULUNDU

12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bir gecekonduda, üzeri siyah naylonla örtülmüş ahşap bir sandıkta 27 adet savunma ve taarruz tipi el bombası ve TNT kalıpları ile fünyeler ele geçirildi. Bulunan bu bombalar Ergenekon terör örgütü soruşturmasını başlattı…

İKİNCİ CEPHANELİK ESKİŞEHİR'DE BULUNDU

26 Haziran 2007'de Ergenekon sanığı Emekli Binbaşı Fikret Emek'in Eskişehir'deki annesinin evinde 11 kilo A-3 plastik patlayıcı, 210'ar gramlık TNT düzeneği, 6 adet yarımşar kiloluk TNT kalıpları, 1.5 kiloluk TNT kalıbı, 1 Kalaşnikof marka otomatik silah, 1 Kanas marka silah ve dürbünü, 1 adet 7,65 mm çapında Lama marka tabanca ve susturucusu ile 12 adet savunma ve taarruz tipi el bombasının da bulunduğu çok sayıda askerî mühimmat ele geçirildi.

ERUYGUR'UN OFİSİNDE 4 SİLAH BULUNDU

Temmuz 2008'de tutuklanan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un ofisinde yapılan aramalarda üçü ruhsatsız 4 adet silah bulundu.

ÜÇÜNCÜ CEPHANELİK BEYKOZ'DA BULUNDU

Tarihler 14 Ağustos 2008 tarihini gösterdiğinde ise JİTEM'in kurucularından emekli jandarma Albay Arif Doğan'ın Beykoz'daki işyerine düzenlenen operasyonda iki Kalaşnikof ile bu silaha ait binden fazla mermi, çok sayıda tabanca, 10 adet el bombası ele geçirildi.

DÖRDÜNCÜ CEPHANELİK SAPANCA'DA BULUNDU

7 Ocak'ta gerçekleştirilen operasyonda firari Muvazzaf Yarbay Mustafa Dönmez'in Sakarya'daki yazlığında yapılan aramalarda 22 adet el bombası, 5 tabanca, bir Kalaşnikof ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Aynı operasyonda 12 kişinin gözaltına alındığı Sivas'ta ise 2 adet el bombası ve suikastlar için kullanılan 1 adet kalem silah ve çok sayıda ruhsatsız tüfek bulundu.

BEŞİNCİ CEPHANELİK GÖLBAŞI'NDA BULUNDU

7 Ocak'taki operasyonda gözaltına alınan eski Özel Harekat Dairesi Başkanı İbrahim Şahin'in evinde bulunan bir kroki üzerine Ankara Gölbaşı'ndaki bir arazide başlatılan kazıda bulunan poşet içerisinde çok sayıda silah, mühimmat, bomba ve lav silahı çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*