Ergenekon'u araştıracak 7 üye seçildi

Ergenekon'u araştıracak 7 üye seçildi.13952
  • Giriş : 22.06.2009 / 15:21:00

KKTC'de, Türkiye'deki "Ergenekon" soruşturmasının KKTC ile bağını ele almak amacıyla oluşturulan Meclis Araştırma Komitesinin üyeleri belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplandı.

Toplantının başında, Cumhuriyet Meclisi Danışma Kurulu'nun "Türkiye Cumhuriyeti'nde başlayan Ergenekon soruşturmasının KKTC ile bağını ele almak maksadıyla oluşturulan Meclis Araştırma Komitesinin üye sayısını ve oluşumunu belirleyen kararı" onaylandı. Buna göre Meclis Araştırması Komitesi 7 üyeli olacak.

Komitede, Ulusal Birlik Partisi'nden (UBP) İrsen Küçük, Necdet Numan, Afet Özcafer ve Alirıza Usluer, Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden (CTP) Sonay Adem ve Arif Albayrak, Demokrat Parti'den de (DP) Serdar Denktaş görev yapacak.

-OY SATIN ALINMASIYLA İLGİLİ ARAŞTIRMA KOMİTESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI-

Bu arada 19 Nisan 2009 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Oy Satın Alınmasıyla ilgili Meclis Araştırma Komitesi de çalışmalarına başladı.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer başkanlığında bugün ilk toplantısını yapan komitede görev dağılımı yapıldı.

Komite başkanlığına UBP Milletvekili Esat Ergün Serdaroğlu, başkan vekilliğine de CTP Milletvekili Arif Albayrak getirildi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın önerisiyle kurulan komite, UBP milletvekilleri Ali Çetin Amcaoğlu, Mutlu Atasayan, Esat Ergün Serdaroğlu, CTP Milletvekili Arif Albayrak ve DP Milletvekili Serdar Denktaş'tan oluşuyor.

-MECLİS YARIN OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK-

Öte yandan KKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yarın, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın katılımıyla olağanüstü toplanarak müzakere sürecini görüşecek.

Cumhurbaşkanı Talat'ın istemiyle yapılacak ve saat 10.00'da başlayacak toplantıda, Talat müzakere sürecinde gelinen son durumla ilgili milletvekillerini bilgilendirecek.

Basına kapalı yapılacak toplantıda milletvekilleri de söz alıp görüşlerini ifade edebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*