Ergenekonu depresyonda iken çizmiş!

Ergenekonu depresyonda iken çizmiş!.19711
  • Giriş : 08.05.2009 / 07:00:00
  • Güncelleme : 07.05.2009 / 23:52:30

Ergenekon şemasını "depresyona girdiği" için yazdığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon davasının 81. duruşmasında savunma yapan tutuksuz sanık Kemal Şahin, dava kapsamında suç unsuru olarak gösterilen Ergenekon şemasını "depresyona girdiği" için yazdığını açıkladı.

Kendisinin emekli özel harekatçı polis memuru olduğu, çeşitli güvenlik şirketlerinde çalıştığını anlatan Şahin, SESAR Başkanı Yıldız'ın bürosunda ele geçirilen el yazması "Ergenekon'un Kuruluş Şeması" isimli belgeyi kendisinin yazdığını kabul etti. Şahin bu şemayı yazma nedenini ise "O dönem depresyondaydım yazmıştım. Hayali şeyler onlar..' şeklinde anlattı. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel de Şahin"e "Depresyondaydım hayaliydi diyorsunuz ama Ergenekon ana dökümanı ile sizin yazdıklarını uyuşuyor." diye yanıt verdi. Şahin bu soruya yanıt vermekte zorlandı.

Ergenekon iddianamesinde Şahin, terör örgütü üyesi olmak, örgüt yöneticilerinden SESAR Başkanı İsmail Yıldız'a özgeçmiş raporu vermek, örgüt adına istihbari bilgileri toplayıp üst amiri olan Bülent (Kod) İsmail Yıldız'a göndermek ve kişisel verileri kaydetme suçlarını işlemekle suçlanıyor.

Şahin, SESAR Başkanı İsmail Yıldız ile Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi soruşturmasında tutuklanan Ahmet Cinali vasıtasıyla tanıştığını açıkladı. SESAR Başkanı İsmail Yıldız ise savunmasında Şahin ile OHAL Vali Yardımcısı olarak çalışan bir şahıs vasıtasıyla tanıştığını ileri sürmüştü.

Tutuksuz sanık Şahin, Mehmet Murat Yücel ve Feridun Refik Nuhoğlu ile birlikte Ergenekon oluşumu çerçevesinde kendilerini Devletin ve Genelkurmay'ın stratejilerini belirleyen birimi olarak tanıttıkları ileri sürülüyor. Üç ismin çeşitli şahıslar hakkında istihbarat bilgileri toplayıp SESAR Başkanı İsmail Yıldız'a verdikleri iddia ediliyor.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*